Події

Роль танцю живота у зменшенні пренатального і пологового болю

Понад 50% вагітних жінок відчувають біль у попереку під час вагітності. Цей біль може бути нестерпним і заважати їм працювати, піклуватися про свій дім та дітей.

біль при пологах

ПРЕНАТАЛЬНИЙ БІЛЬ В СПИНІ

Найчастіше він спричинений фізіологічними змінами в організмі і зникає при зміні положення тіла та виборі зручної пози (провокувати біль в спині можуть також запальні та інфекційні захворювання і загострення хронічних патологій, тому щоб встановити причину дискомфорту, обов’язково потрібно звернутися до лікаря!). Якщо жодних захворювань не виявлено, а ниючий біль є результатом збільшення навантаження на м’язи спини, тоді допомогти впоратися з ним допоможуть спеціальні фізичні вправи. Одним з варіантів таких вправ є танець живота!

Східні танці можуть допомогти зменшити болі в спині під час вагітності. Згідно з дослідженнями відомо, що виконання таких вправ як погойдування тазом тісно пов’язане з полегшенням болю в спині. У дослідженні Сахар Ельхешен та її колег, проведеному при Місрському Університеті наук і технологій в Гізі, Єгипет, 50 вагітних жінок, яких непокоїв біль в спині, залучалися до вправ з погойдування таза двічі в тиждень по 30-40 хв протягом 2-х місяців, на відміну від альтернативної групи. Жінки, які займалися, відзначили полегшення свого стану вже до кінця другого місяця.

БОЛЬОВІ ВІДЧУТТЯ ПІД ЧАС ПОЛОГІВ

Відомо, що збереження вертикального, а не сидячого/лежачого, положення під час першого періоду пологів полегшує перейми та зменшує біль при пологах.

Факти стверджують, що розгойдування таза під час активної фази пологів має зворотню залежність з болем, який відчуває жінка в процесі пологів. В дослідженні Сомайї Абхолахіан та її колег 30 жінок танцювали по 30 хвилин під час активної фази пологів, що мало результатом зниження больових відчуттів.

Через декілька років іншою групою медиків при Університеті Селчук, Туреччина, було проведене аналогічне дослідження — під час активної фази пологів 33 жінки з одноплідними вагітностями, які народжували вперше, танцювали під музику впродовж півгодини елементи східних танців: погойдування таза, кругові рухи тазом і талією, напівприсідання та переміщення тіла вліво/вправо одночасно з погойдуванням таза. Результати також аналогічні: жінки відчували зменшення інтенсивності болю!

Отже, танець живота суттєво зменшує біль у жінок під час вагітності та під час активної фази пологів. Елементи танцю легкі в освоєнні вагітними, а також доступні та ефективні у використанні медсестрами, акушеркам, доулами. Вони дозволяють жінці та її партнеру брати активну участь власних пологах.

Галина ШагінянАвторка: Галина Шагінян — професійна танцівниця і викладачка східного танцю, засновниця школи східного танцю Galina Oriental Dance, співзасновниця студій підготовки до пологів та післяпологового відновлення через східний танець і підв’язування живота Babywearing Oriental Dance