Події

Середземноморська дієта може покращити ймовірність успішного штучного запліднення

У дослідженні, що проведено у Греції Др. Дімітросом Караянісом з колегами (Harokopio University, Афіни), продемонстровано кращі результати штучного запліднення у жінок, які дотримувались Середземноморської дієти.

диета для беременности

При порівнянні учасниць з найменшою та найбільшою прихильністю до цієї моделі харчування було встановлено достовірно нижчий відсоток вагітностей (29.1% проти 50.0%, P=0.01) та відсоток народження здорових дітей (26.6% проти 48.8%, P=0.01).

Дієта для успішного штучного запліднення

Дослідження включало групу з 244 грецьких жінок, у яких не було ожиріння (ІМТ <30 кг/м2) та яким було вперше проведено штучне запліднення з використанням власних яйцеклітин. У дослідження не включались жінки, в яких вже були вагітності або спроби штучного запліднення, хворі на ендометриоз, діабет, гіпотиреоз, кардіоваскулярні захворювання або гіпертензію, які перенесли операції на яєчниках.

Жінки повідомляли про власну дієту на протязі шести місяців шляхом заповнення опитувальника з 76 питань. Аналіз опитувальників дозволяв визначити для кожної з учасниць кількість балів за системою MedDiet Score. Аналогічно оцінювалась дієта чоловіків – партнерів.

Критерієм успішної імплантації ембріонів був результат визначення у сироватці крові β-hCG (>20 IU/l) через 2-3 тижні після імплантації. Клінічним підтвердженням вагітності було ультрасонографічне дослідження у термін шостого тижня гестації.

диета для беременности

Вплив Середземноморської дієти на ефективність штучного запліднення був достовірно вищим у жінок молодше 35 років.

Результати дослідження було опубліковано у журналі Human Reproduction.