Події

Правильна підготовка до вагітності

Отже, ви плануєте стати мамою. Саме час зайнятися собою, своїм здоров’ям, переглянути звички і спосіб життя, адже вагітність — це не тільки дивовижно чарівний час, а й серйозне навантаження на жіночий організм. Радості і будні материнства здатні перевернути ваші уявлення про світобудову і про те, яке місце в ньомберему займаєте ви і ваш партнер, ваша сім’я. Бути батьками — це новий статус, особливі емоції, незвіданий світ. З чого почати підготовку до зачаття і вагітності?

підготовка до вагітності

Медичні аспекти підготовки до вагітності

Почніть з головного — відвідайте лікаря, проведіть всі необхідні дослідження і аналізи. Якщо є хронічні захворювання, то бажано з особливою увагою поставитися до свого здоров’я і постаратися зробити все для того, щоб уникнути можливих ускладнень під час вагітності. Багато захворювань ніяк не перешкоджають дітородінню і успішно коригуються як до зачаття, так і під час «цікавого положення».

  • Відвідайте лікаря
  • Зробіть загальний аналіз крові і сечі
  • Проведіть аналіз на TORCH (токсоплазмоз, краснуха, герпес, цитомегаловірус)
  • Виконайте УЗД органів малого таза 
  • При наявності хронічних захворювань, замініть препарати, які ви приймаєте, на більш безпечні для плода — під наглядом лікаря

Існує низка непотрібних дій під час планування вагітності. Це прийом БАДів, комплексних вітамінів, обстеження «на гормони», сюди ж відноситься повне і бездумне знищення нормальної флори піхви: неадекватне застосування антибіотиків сприяє розмноженню небезпечних мікробів! Будьте уважні.

ЦЕ ТАКОЖ КОРИСНО: АНАЛИЗЫ ДЛЯ БЕРЕМЕННЫХ: ЧТО, КОГДА И ЗАЧЕМ

Побутові звички майбутньої мами

Якщо до цих пір ваш спосіб життя був далекий від досконалості — саме час переглянути свої звички:

  • Відмовтеся від роботи на шкідливому виробництві
  • Обмежте вживання побутової хімії
  • Не паліть
  • Не вживайте алкоголь
  • Їжте здорову їжу
  • Відкоректуйте надлишкову або недостатню вагу

Психологічний стан майбутніх батьків

Важливо, щоб бажання мати дитину виходило від двох. Мир і злагода в родині, відсутність конфліктів, взаєморозуміння між вами і вашим партнером — ідеальні умови для появи малюка. Не варто зациклюватися на народження дитини, якщо все не вийшло моментально і відразу. У вас попереду цілий рік — саме цей термін вважається нормальним для спроб зачати нове життя, в цей період не йдеться про можливе безпліддя пари. Продовжуйте жити вашим звичайним життям, наповнюйте його радісними і приємними подіями, працюйте, відпочивайте, будьте щасливі і оптимістичні!

Участь батька в підготовці до пологів

Брати на себе відповідальність з підготовки до вагітності партнерки необхідно і чоловікові. Від стану здоров’я майбутнього батька безпосередньо залежить здоров’я потомства, а готовність підтримати жінку, яка очікує дитину, — важлива умова нормального протікання вагітності. Тому готуватися до зачаття, вагітності і батьківства можна і потрібно разом.