Сон під час вагітності
Жінка в очікуванні дитини відчуває навантаження, які можна порівняти з випробуваннями, що випали на долю космонавтів на борту космічного корабля. Посміхаєтеся? Але це порівняння дуже доречно!
У першому триместрі вагітності організм піддається серйозній гормональній перебудові, перебудовується і травна система, настрій вагітної постійно змінюється, її мучить токсикоз, з’являється підвищена сонливість. У другому триместрі помітно збільшується матка, росте дитина, з’являється живіт. З підвищеним навантаженням працює серце: до третього триместру вагітності об’єм крові збільшується на літр-півтора. Зростає навантаження на нирки, плід тисне на сечовий міхур, частішає сечовипускання. У цей час особливо важливо не тільки стежити за своїм здоров’ям, а й правильно відпочивати.
ЦЕ ЦІКАВО: АНАЛИЗЫ ДЛЯ БЕРЕМЕННЫХ: ЧТО, КОГДА И ЗАЧЕМ
Сьогодні мова піде про сон вагітної жінки. Як зробити, щоб сон був здоровим і глибоким? Які пози вибрати для сну — так, щоб комфортно було і майбутній мамі, і малюкові? Як облаштувати спальне місце?
Підготовка до здорового сну вагітної
У першому триместрі, коли зміни в вашому тілі ще не очевидні і не помітні, перед сном досить дотримуватися загальні рекомендації і виконувати їх до самих пологів:
- Провітрити приміщення, прогулятися
- Прийняти розслаблюючу ванну або душ
- Вибрати комфортні подушку і матрац
- Вибрати зручний одяг для сну
- Не вживати багато рідини
- Не голодувати перед сном, але і не переїдати
- Не нервувати
Які пози вибрати для сну під час вагітності
Це питання актуальне, починаючи з другого триместру вагітності. Поза для сну на животі стає неможливою, тому, якщо ви звикли спати саме в цій позі, доведеться звикнути о нових.
Оптимальним варіантом будуть пози на лівому або правому боці. Поза на спині вважається небажаною. В цьому випадку важкий плід і матка тиснуть на нижню порожнисту вену, що проходить уздовж хребта. Це судина, за якою від ніг і внутрішніх органів відводиться венозна кров. Здавлювання вени перешкоджає надходженню крові і кисню до клітин і тканин, в тому числі і до плоду. Може виникнути запаморочення, утруднене дихання, прискорене серцебиття. Уві сні ми не можемо контролювати своє самопочуття, тому від пози для сну лежачи на спині ми відмовляємося вже в другому триместрі.
Найбезпечнішою позою для сну під час вагітності вважається поза на лівому боці. У такому положенні плід не тисне на печінку, розташовану праворуч, ніщо не перешкоджає нормальному кровообігу.
Використовуйте подушки
Це можуть бути як звичайні подушки різних розмірів і форм, так і спеціальні подушки для вагітних. Підкладайте їх під боки, під коліна, між ніг. Шукайте найбільш комфортну для себе позу.
ЦЕ ЦІКАВО: ЧТО ПОДАРИТЬ БЕРЕМЕННОЙ
Що робити, якщо мучить безсоння під час вагітності?
Виконуйте рекомендації з підготовки до сну, описані вище. Страх перед пологами також може бути причиною безсоння, особливо на останніх термінах. Не боятися і відчувати себе впевнено вам допоможе позитивне спілкуванн і заняття на курсах з підготовки до пологів. Готуйтеся, відпочивайте і набирайтеся сил перед зустріччю з малюком!