События

10 кроків назустріч улюбленій справі

Декрет — чудова нагода взяти перерву, все продумати і знайти себе. До цього все йшло по накатаній: школа, інститут, робота. А опинившись вдома з дитиною, багато мам замислюються: чи мене це влаштовує? І починають пошук свого покликання.

Знайти свою улюблену справу не дуже просто. Потрібно неабияк покопатися в собі і прислухатися до внутрішнього голосу.

Покроковий план пошуку свого покликання

1. Перевірте свій «заряд батарейки».

Без цього нічого не вийде. Про що мріє будь-яка втомлена мама в декреті? Про тишу, про відпочинок. Бажано на пляжі з коктейлем в руках. Забудьте на час про прибирання, прасування і готування. Зробіть собі манікюр, полежте у ванній. Відновіть енергію. І тільки після цього приступайте до наступного кроку.

2. Позбавтеся від всіх обмежуючих переконань.

Вони як жуки, які постійно сверблять: «У тебе немає талантів», «Ти нічого не вмієш», «У тебе нічого не вийде». Ми всі такі, які є. Зі своїм набором здібностей і навичок. Немає в цьому світі людей, які взагалі нічого не вміють і не знають. Хтось пече найсмачніші торти. Інші ж при цьому обпалять собі всі пальці і отримають в результаті пригорілий пиріг.

3. Викиньте з голови ці гучні слова «призначення», «покликання».

Вони наганяють жаху. Існує думка, що покликання у нас одне і його неможливо не впізнати. Це все міфи. Можна порівняти пошуки покликання з вибором чоловіка. Уявіть, що вам потрібно знайти саме свою другу половинку. Адже вона одна єдина, за інших заміж не можна. І якщо ви не знайдете її, так і будете все життя самотні. Сумно, так? Насправді все не так. Потрібно виходити заміж за людину, з якою нам добре. І тільки потім ми можемо сказати, чи був він нашою другою половинкою чи ні.

4. Відфільтруйте внутрішні голоси.

Ви повинні чути тільки свій. Не мами, яка пророкувала вам кар’єру лікаря. Не сусідки, яка завжди знає, що правильно, а що ні. Це ваше життя. І тільки вам вирішувати, чим ви будете займатися.

5. Познайомтеся з собою.

Хто ви? Що любите, а що терпіти не можете? Які у вас сильні сторони? Що вами рухає по життю?

ЦЕ ТАКОЖ ЦІКАВО: 10 ЗАНЯТИЙ, НАПОЛНЯЮЩИХ ЖЕНЩИНУ ЭНЕРГИЕЙ ИНЬ

6. Складіть своє резюме.

Що ви вмієте робити? Що у вас добре виходить? Який вже є досвід? Запишіть все, що вам спадає на думку, навіть маревні ідеї.

7. Викресліть все, до чого у вас не лежить душа.

Навіть якщо це добре оплачується. Улюблена справа — це в першу чергу драйв, інтерес і сенс життя.

8. Уважно розгляньте варіанти, що залишилися.

Чи можна все це поєднати в чомусь одному? Це був би найкращий варіант. Ну, а якщо немає, не біда. Подумайте, чим би ви займалися навіть безкоштовно? Де б ви застосували всі свої сильні сторони? Що найбільше відповідає вашим цінностям? Чим би ви хотіли займатися найближчі 5-10 років?

9. Настав момент генерувати ідеї.

Ви вже знаєте, в якому напрямку потрібно рухатися. Уявіть собі кінцеву точку, ваше бачення. Думайте масштабно. Що ви створите: нову художню галерею, мережу салонів здоров’я або міні-місто для молодих мам? Якщо у вашій голові з’явиться табличка з написом «Це неможливо!», Ви на правильному шляху. Просто повірте, що все реально, і запитайте себе: «Як я можу це зробити?»

10. Почніть діяти.

Намалюйте для себе карту. Складіть план. І просто робіть маленькі кроки у напрямку до вашої мрії. У вас всього 72 години. Поки картинка ідеального майбутнього у вас в голові, вам море по коліно.

Вірте в себе. Прислухайтеся до себе. І просто дійте. У вас все вийде:)

Джерело