Події

5 порад молодим мамам

З появою малюка ваше життя кардинально змінюється. Народжується не тільки нова людина, з’являється і нова жінка — мама. І вам обом доводиться пристосовуватися, підлаштовуватися, адаптуватися… Не завжди все проходить гладко, але це тільки в перший час. Зовсім скоро у вас налагодиться режим, ви звикнете до нового графіка, а беззуба посмішка малюка буде постійно зігрівати і надихати вас.

советы мамам

Але все ж є моменти, через які проходять практично всі молоді мами.

ПОРАДИ МАМАМ. СТРАХ

Крихітне і беззахисне створіння, яке повністю залежить від вас, викликає не тільки нескінченну щемливу любов і навіть жалість, а й страх. Відповідальність, яку відчувають молоді батьки, може пригнічувати. А найбільший страх — не нашкодити малюкові. Особливо складно пристосуватися батькам, які бачили малюків виключно по телевізору і вони солодко спали.

Щоб перебороти цей страх, потрібні знання. Їх можна черпати з книг, прислухатися до порад грамотних лікарів, а й материнську інтуїцію ніхто не відміняв. Головне — не забувайте прислухатися до неї, материнське серце підкаже.

У перший час малюкові потрібен сухий підгузник, їжа і улюблена матуся поруч.

ПОРАДИ МАМАМ. ВІДНОВЛЕННЯ СИЛ

Кінцеві терміни вагітності і пологи — досить виснажливий період. Молодій матусі просто необхідно відновити сили. І найкращий спосіб для цього — це сон. У перший період після народження малюка відкладіть всі справи, підключіть домочадців до побутових питань, а самі використовуйте будь-яку хвилину для того, щоб прилягти й поспати. Спіть поряд з малюком. Вам не доведеться вставати зайвий раз, а разом з матусею малюк буде спати спокійніше і довше.

ПОРАДИ МАМАМ. ЯКЩО ДИТИНА ПЛАЧЕТ

Новонароджений не знає іншого способу привернути увагу, крім плачу. Малюк може бути цілком здоровий. Але йому може бути дискомфортно в підгузку або підгузник вже переповнений. Малюка може турбувати попрілість — не забувайте підмивати дитину перед зміною підгузника. Кроха може бути чутливий по відношенню до зміни погоди. Якщо ви це помітили, порадьтеся з лікарем. До трьох місяців малюка можуть турбувати кольки. Масажик, розслаблююча ванна, тепла пелюшка на животик і терпляча мама поруч — творять чудеса. А якщо ще тато зможе зробити «літачок», покладе крихітку на свою широку долоню животиком вниз і малюк трошки «політає», то цілком ймовірно, що коліки забудуться.

І, звичайно, малюк плаче, коли розуміє, що мами немає поруч. За дев’ять місяців, які він провів у вас в животику, він дуже звик до вас, і йому набагато складніше адаптуватися в абсолютно новому для нього просторі, де незнайоме все. Крім матусі.

ПОРАДИ МАМАМ. ЗДОРОВ’Я МАЛЮКА

Ще до пологів необхідно почитати книги про те, як доглядати за новонародженим. Це дуже полегшить вам перші дні після народження крихітки. Ви будете відчувати спокій і впевненість у своїх діях. А також збережіть телефон лікаря, якому довіряєте.

Необхідно правильно обробляти пупкову ранку, після того, як пупковий канатик відпаде, малюка можна купати. До тих пір, поки повністю не заживе ранка, потрібно купати малюка в теплій кип’яченій воді.

Слідкуйте за очками дитини. Вони можуть закисати. В такому випадку проконсультуйтеся з дитячим офтальмологом.

Також спостерігайте за стулом малюка. Звертайте увагу на частоту випорожнень і їх колір. У здорового малюка стул жовтого кольору.

ПОРАДИ МАМАМ. ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ

Ваше грудне молочко — ідеальна їжа для вашої дитини. Навіть кілька крапель молочка дуже цінні для малюка. Боріться за лактацію. Налагодити грудне вигодовування можна практично завжди. Проконсультуйтеся з фахівцем і годуєте крихітку молочком. Але бувають ситуації, коли ГВ не можливе — багато чудових і здорових діток виросли на сумішах! Тож головне — заспокоїтися!

Щасливого материнства!