События

Няня‌ ‌в‌ ‌домі‌: поради батькам

Няня, безперечно, дуже важлива людина в житті родини. Вона дозволяє мамі відчути себе знову членом великого світу. Вийти на каву з подругами, вирішити свої справи, відвідати косметологічні процедури і ще багато жіночіх радощів. Також це можливість батькам приділити час один одному. Саме тому, за відсутності рідних і друзів, які б могли допомагати з малюком, няня — ваш супергерой. Та чи так вже просто і легко навижитися довірити свою дитину чужій людині? Як обрати таку няню, щоб не вмирати від хвилювання, знаходячись не вдома? Своїми думками традиційно діляться мами-експерти

Як обрати няню

Няня‌ ‌в‌ ‌домі‌ — поради матусь

Мама-експерт Марина Ткач вважає, що няню можна викликати з того часу, як мама до цього готова. Основним критерієм вибору няні є її життєва позиція, оптимізм і найголовніше, щоб вона подобалась дитині. 

Аліна Соломаха вважає, що послуги няні однозначно не для всіх і довірити комусь свого малюка — це щось із області фантастики, але, якщо все ж вибору немає, то до вибору няні треба підходити дуже відповідально. Обов’язкова наявність медичної освіти та медичної книжки. Погляди на виховання і догляд за малюком мають повністю збігатися із тим, як це уявляють батьки. Ідеально, коли няня в домі є, але її якби немає. Залишаючи дитину із нянькою, не зайвими будуть і приховані камери, адже мова йде про безпеку дитини. 

А ось Катерина Петрова користується послугами няні із шестимісячного віку дитини. Інколи вона приходить на кілька годин, інколи на довше. Свою виручалочку обирали за порадою знайомих і щоб жила не далеко. Цінують у ній те, що вона обговорює всі деталі і обов’язково телефонує, якщо щось викликає сумніви. Загалом, мама Катерина впевнена, що наявність няні — це чудово, але, поки дитина ще маленька, мами в її житті повинно бути значно більше. 

Як обрати няню

Кретирії для вибору няні можна складати вічно. Розумна, освічена, вихована, з медичної чи педагогічною освітою і т.д. Оптимальний варіант — наймати няні за рекомендацією знайомих або брати із сім’ї в сім’ю. Якщо такої можливості немає, можна скористатися послугами агенства з підбору персоналу. За необхідністю, можна навіть домовитися про тестування на детекторі брехні, якщо параноя вже зовсім не відпускає. І тут вона доречна, адже мова йдепро дитину.

Загалом, окрім особистих побажань, ось кілька пунктів, на які необхідно звернути увагу:

  • Оточення кандидатки. Чи є в ньому, люди із заплямованою репутацією, наркомани, ігромани, люди, пов’язані із криміналом та потенційно небезпечні люди. 
  • Відгуки із попередніх місць роботи. Чи були там конфлікти, факти недопустимої поведінки і т.д. 
  • Чи дійсно вона готова залишатися понаднормово у надзвичайних ситуаціях. 

Найкраще запросити няню, щоб поспостерігати за її роботою і взаємодією з дитиною у вашій присутності. 

Тож будьте пильними, але не перебільшуйте. Адже вам би також не сподобалося, якби вас розглядали під мікроскопом. Довіряйте своїм відчуттям.

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака