Події

Післяпологове сповивання: самостійне відновлення жінки

Післяпологове сповивання нарешті стає для українок не чимось екзотичним, містичним чи дивною забаганкою, а звичайною частиною післяпологового відновлення жінки.

Післяпологове сповивання

В Україні вже є багато спеціалістів, які практикують різні види післяпологового сповивання і цей процес, за бажанням жінки, можна зробити ритуалом, красивим святом чи процедурою догляду за тілом. Але що робити, якщо таких спеціалістів немає там, де ви живете? Ви можете зробити сповивання самостійно, за допомогою одного-двох помічників.

Звичайно, що це не буде таке післяпологове сповивання, яке можна отримати від майстра, але позитивні емоції, відпочинок та користь ви отримаєте.

Післяпологове сповивання самостійно

Що для цього потрібно?

  • Подивіться інформацію, яким буває післяпологове сповивання. Прислухайтесь до себе, до свого тіла і подумайте — чого б вам хотілося? Тихого і приємного свята, часу на процедури догляду за тілом, побути в центрі уваги?
  • Виберіть собі помічників. Це може бути чоловік, подруга, сестра, мама. Хтось близький, кому ви довіряєте. Задача помічників — приглядати за дитиною і, власне, проводити післяпологове відновлення. Помічники мають бути повністю на вашому боці й піклуватися про вас. А ви повинні озвучувати прохання про допомогу.
  • Оберіть процедури, які будуть вам приємні. Наприклад:
    — заварювання чаю з трав, фруктів, ягід і сухофруктів.
    — заварювання трав’яного настою для ванни.
    — ванна з травами (або тепла ванночка для ніг, душ з обливанням настояними травами).
    — масаж (робить ваш помічник, масажувати можна все тіло, крім грудей — від пальчиків на ногах до голови, використовуйте олійку).
    — закутування (просто загортаєтесь в ковдру, щоб повернути тілу тепло).
    Після такого захочеться трохи поспати. Поспіть.

Все це може супроводжуватися улюбленою музикою, розмовою про ваші пологи. Створіть приємну атмосферу, нікуди не поспішайте, запаліть свічки і просто відпочивайте. Ваша дитина весь час з вами, й ви будь-коли можете прикласти її до грудей (навіть у ванній).

Дозвольте помічникам потурбуватись про вас — для цього наперед розкажіть їм, що вони повинні зробити (наповнити ванну, зробити масаж, який вас розслабить, слухати й не перебивати).

І як бонус — всі ці процедури заспокоюють, знімають стрес і стимулюють виділення окситоцину, ви відчуєте прилив молока.

Ваше тіло зробило неймовірне — привело в цей світ дитину. Це варте того, щоб дати собі можливість відпочити й отримати турботу від близьких.

Наташа Гарасимчук

 

Автор: Наташа Гарасимчук, консультантка з грудного вигодовування громадської організації «Лада»