События

Робота в декреті: як правильно її організувати

Ми не будемо торкатися моменту — працювати чи ні в декретній відпустці — припустимо, це питання ми для себе вирішили. Але ось як зробити підробіток, фріланс або віддалену роботу не пеклом, а прекрасною частинкою професійної самореалізації, нас дуже хвилює.

работа в декрете

Отже, ви мама, яка хоче, як мінімум, півтора роки присвятити себе улюбленому малюкові. Але в той же час зайнятися якоюсь дохыжною справою. І тут нам допоможуть три базові речі, прописні істини працюючих «декретниць».

 1. Тайм-менеджмент — наше все!
 2. Ми шануємо режим, він нам необхідний!
 3. Беремо рівно стільки роботи, скільки подужаємо без добігання до стадії «вичавлений лимон».

Власне, а тепер практичні поради.

Підробіток в декреті — маленькі хитрощі

До декрету у вас було таке поняття, як вихідний. Після появи в родині обожнюваного малюка це поняття нівелюється. Ми не можемо частину своїх справ перемістити на неділю, адже вона нічим не буде відрізнятися від звичного дня. Повісити частину справ на чоловіка, який теж хоче цієї неділі хоч якось відпочити — теж не варіант. Тому найбільш реалістичною буде така схема:

 • робимо тимчасові виміри (скільки спить малюк в різний час, скільки з ним може погуляти тато, бабуся, тітка …);
 • після контрольної серії вимірів (мінімум — тиждень) намагаємося в ці чарівні проміжки щось зробити;
 • відзначаємо успішні результати і впроваджуємо відпрацьований прийом в практику.

Простіше кажучи, нам потрібно точно засвоїти: працюємо ми тоді-то і тоді-то і не будуємо ілюзій на тему — я, може, ввечері встигну дописати останній розділ курсової на замовлення. Тому як:

 • можете і не встигнути
 • можете бути в абсолютно вичавленому стані
 • можете просто сильно-сильно не хотіти займатися роботою ввечері і т. д.

Простіше кажучи, нам потрібно точно засвоїти: працюємо ми в певні проміжки часу. Не потрібно вірити в ілюзії на тему — я, може, ввечері встигну дописати останній розділ курсової на замовлення.

Виробити графік

Тобто ми повинні виробити графік робочих годин. Маленька дитина багато спить. Але це не означає, що кожен її сон ми мчимо до робочого столу. Адже треба ще й приготувати їжу, і попрасувати речі, і чоловікові час приділити і т. д. Тому режим дня мами враховує важливий момент: наш робочий графік з усіма господарсько-побутовими моментами перетинатися не повинен. А це означає:

 1. Привчаємо себе працювати в строго відведений час, не відкладаючи свої робочі години на потім.
 2. Ділимо роботу. Наприклад, ви пишете статті або контрольні для студентів. Ви знаєте, скільки часу в цілому буде потрібно на роботу, і конкретно, скільки потрібно хвилин-годин на частину роботи. Тобто потрібно подробити свою діяльність. Щоб нам не потрібно було дописувати останню сторінку однією рукою, а другию — міняти малюкові підгузник.
 3. Не піддаватися спокусам: в робочий час ми не дивимося ТБ, не «гуляємо» по Інтернету, не балакаємо по телефону з подружкою, не влаштовуємо розслаблюючих ванн. Так, спокуса щось перенести-відкласти велика, якщо мама підробляє на дому, але з нею потрібно боротися. І тоді ви будете не тільки встигати все, але і збережете свої нерви. Та й робота в декретній відпустці буде в радість.

Режим дня мами і режим малюка

Діти люблять порядок. І це не абсурдна фраза, а непорушна істина. Якщо батьки привчили їх гуляти, спати, їсти, приймати водні процедури в один і той же час, вони дуже швидко до такого режиму звикнуть. Це потрібно використовувати! По-перше, у міру дорослішання малюка таке його прагнення до впорядкованості свого дня вам ой як допоможе. По-друге, свій робочий графік на цьому-то факторі і потрібно будувати. Якщо мама і сама не прихильник режиму, то такий підхід буде переймати і дитина, і тоді спроба працювати в декреті буде абсурдною.

Звичайно, інтереси дитини потрібно ставити на перше місце. Але це не означає, що мама повинна розчинитися в них, привчивши ненаглядне дитя до свого товариства.

Мама потрібна в першу чергу, але нехай тато, бабусі, рідня, вихователі теж займуть своє місце в цій черзі. І чим раніше ви це зрозумієте, тим менше будете журитися на тему: малюк спить, що ж це я кофточку на замовлення в’яжу, потрібно, напевно, журнали про виховання дітей читати або новий рецепт корисної кашки освоювати. Крайнощі — завжди шлях в нікуди.

Якщо ви звикли працювати ночами, а зараз в 10 вечора вас вже хилить в сон, не боріться з собою. Свій робочий час перенесіть на інший період дня, коли і сили є, і малюк міцно спить, і вам ще не хочеться спати. Скоро ваші режими знайдуть ту саму гармонію, яка і робить для багатьох мам декретну відпустку настільки привабливим часом життя.

Робота в декреті на дому — головні принципи!

Що і кому ви доведете, якщо будете поєднувати догляд за малюком і роботу в великих обсягах? Крутості в цьому мало, життя на знос ще нікому щастя і здоров’я не принесло. А тому:

 • Беремо роботу тільки в реальних обсягах; ідеально, в тих, що приносять нам задоволення;
 • Не намагаємося за день робити щось понад норму, такий підхід швидко вб’є наш трудовий ентузіазм.
 • Не лаємо чоловіка і бабусь, що вони не допомагають вам організувати свій робочий час, ви самі вирішили підробити в декреті.

Підробіток в декреті і виховання малюка — це можливо! Але для тих мам, що люблять порядок, режим і не прагнуть показати всьому світу свою всемогутність, адже в цій справі важлива поступовість. Успіхів!

Источник