Телеведучі започаткували батьківський флешмоб #Не_один_на_карантині
Карантин у школах та дитсадках відкрив у мамах і татусях по всьому світу безліч нових талантів і можливостей. Щоб розповісти про життя в умовах домашньої ізоляції та підтримати один одного, ТСН запустили всеукраїнський батьківський флешмоб #Не_один_на_карантині. Валентина Хамайко та Марічка Падалко першими поділилися у соцмережах своїми домашніми відео.
Початок карантину для ведучої «Сніданку Вихідний» і мами чотирьох дітей Валентини Хамайко був особливо складним. «За ці два тижні, здається, я пережила всі стадії емоційного і фізичного виснаження. У будинку постійно щось миєш, прибираєш, готуєш, — відверто розповіла у відео Валентина Хамайко. – Паралельно ти дітям вчитель, а вони до цього психологічно не готові. Їх дратувало, що мама змушує вчитись. Було настільки складно, що під кінець першого тижня я навіть розплакалася».
Першим кроком до виходу із ситуації для ведучої стали відверті бесіди з дітьми. «Я розмовляла зі старшими дітьми, як з дорослими, пояснювала, що мені складно, і що я розумію, як їм нелегко», — ділиться Валентина. Зараз родина ведучої методом спроб намагається знайти варіанти ефективного співіснування. Якщо старша донька Соломія вчиться самостійно, то середні діти разом з мамою: одну годину Михайло, наступну – Мирослава. Так можна приділити кожному увагу, допомогти з питаннями, проконтролювати. Щоб максимально звільнити час від готування їжі, ведуча перейшла на легке меню для всієї родини – супи і салати. Також з’явилася традиція прибирати разом: спочатку всі наводять лад, а потім дружно відпочивають.
А ось телеведучу ТСН і маму трьох дітей Марічку Падалко на домашньому карантині рятує дотримання графіку: «Важливо зробити розклад дня і розпочати з простого — зафіксувати час трьох основних прийомів їжі. Потім у нас є спільний час для виконання уроків, а не «коли буде настрій». Інакше організуватися не виходить». Завдяки правильному тайм-менеджменту Марічка і весело, і з користю проводить час із дітьми. На своїй сторінці ведуча поділилася відео, де вперше у житті пробує себе у ролі перукаря і робить стрижку 13-річному синові Михайлу.
Постійне перебування в обмеженому просторі – складне випробування і для дітей, і для дорослих. Щоб ситуація не вийшла з-під контролю, батьки мають взяти на себе подвійну відповідальність та слідкувати не лише за дітьми, а й за собою. Якщо малюки побачать, що мама сама не дотримується встановленого графіка, то швидко візьмуть з неї приклад. Крім розподілу часу, також важливо правильно організувати помешкання. Виділити окреме місце для навчання чи роботи, зону для ігор, відпочинку. Це можна легко зробити навіть в однокімнатній квартирі, наприклад накривши диван іншою ковдрою.
Як бачимо, батьки потребують підтримки під час карантину чи не більше, ніж діти. І найпростіший спосіб допомогти один одному – поділитися своїм досвідом та ідеями у соцмережах. До батьківського флешмобу з хештегом #Не_один_на_карантині вже приєдналися сотні учасників.
Серед найцікавіших винаходів для проведення часу вдома з дітьми — проводити наукові досліди у домашніх умовах. Найактивнішими були матусі з Кам’янця-Подільського: Ксенія Дедова з донькою перевірили, чи відкриється шишка у воді, а Ірина Лелявіна з сином Артемом дослідили теплопровідність повітря.
Найпопулярніше заняття з дітьми – приготування їжі. Кулінарними досягненнями своїх синів поділилися insta-мами Софія Рубашевська (@sofia_rubashevska) та Анастасія Іліка (@stashkovskaya_nastya).
Багато учасників флешмобу нагадують, що спортом з дітьми можна займатися не виходячи з дому. Влад Кучеренко зі Львова (@vladhorror) грає з сином у футбол і придумав для цього оригінального, а головне безпечного м’яча. А мама маленької Аліси Олена (@missis_oz) підтримує фізичну форму разом з донечкою просто на балконі.
А ще користувачі пропонують заснувати нові сімейні традиції, наприклад процедури краси для чоловіка і дітей (@alenka2604), збирати Lego замість сидіти за комп’ютером (@platon_craft) та робити кавери на улюблені пісні, як це зробила родина Юлії з Броварів (yulya_butuzova).
Більше ідей можна знайти у соцмережах під хештегом #Не_один_на_карантині. Діліться своїми фото і відео про батьківські будні на карантині, щоб разом з ТСН створити енциклопедію порад і підтримки. Бо попри те, що ми всі зараз не поруч,- ми не одинокі у своїх проблемах та переживаннях, і можемо допомогти один одному. Бережіть себе і своїх близьких! Це ваша надійна опора.