Події

Зцілення стосунків: що робити, якщо ваш досвід з мамою заважає вам жити щасливо

Як відсутність емоційної близькості з мамою впливає на життя дочки? Що робити, якщо досвід з мамою заважає жити щасливо?

Ксенія ДегтяренкоСьогоднішня мандрівка до самопізнання та зцілення стосунків з регресологинею та енерго коучем Ксенією Дегтяренко.

Самооцінка дівчинки формується завдяки мамі. Це пов’язано з умінням відчувати себе та сприймати себе. Коли дівчинка чує на свою адресу лише слова грубості та приниження, це накладає відбиток на її особистість, знижує її впевненість у собі та не дає можливості вірити у власні сили. Якщо мама постійно говорить «Всі мужики козли», вона щиро так вважає. Яку програму створить собі дівчинка? Правильно, таку ж саму.

І дівчинка буде шукати чоловіків, які підтвердять її знання про них. Це стосується абсолютно всіх сфер життя: стосунків, фінансів, впевненості тощо.

Від мами багато залежить, якою буде її дитина у стосунках, якого партнера вона буде обирати. Які ж типи особистості матерів бувають і як вони впливають на доньку?

Безпорадна мама — формує у доньки почуття гіперовідповідальності, синдром рятівника, почуття вини.  У доньки відбувається раннє дорослішання, здатність вирішувати проблеми, прагнення рятувати, передусім маму, відмова від власного життя, почуття вини, роль рятівника або жертви у стосунках.

Відсутня мама — у дитини відчуття власної непотрібності, невпевненості, постійне прагнення всіх «зігріти» та «зігрітися» або відчуття, що ніхто не потрібен, страх зближуватися з чоловіками.

Мама, яка проявляє насильство — виховує тривожність, почуття страху, низьку самооцінку, агресію або жертовність. У дитини відчуття небезпеки, постійна тривога, почуття страху, відчуття, що з нею щось не так, роль жертви або агресора.

Контролююча та опікувальна мама — дочка не здатна нічого вирішувати та робити, залежна від інших або навпаки бунтує, протестує.

Токсична мама — створює атмосферу непередбачуваності, пригнічує почуття, викликає почуття вини, страху, образи. У дівчинки часте або навіть постійне відчуття непередбачуваності, небезпеки, постійна тривога, пригнічення власних потреб, вина, образа, страх і злість, роль жертви у стосунках.

Критикуюча мама — у дівчинки вічне прагнення заслужити любов своїми вчинками, перфекціонізм, прагнення стати ідеальною або пасивність, заниження своїх достоїнств і успіхів. Відчуття, що завжди недостатньо хороша.

Достатньо хороша мама — у доньки відчуття впевненості, здатність довіряти іншим і будувати тривалі стосунки.

Основа, фундамент, який закладає мама, створюється на перших трьох роках життя. У такому симбіозі, завдяки мамі, формується: чутливість, емоційність, базове довірі до світу.

Всі ці якості допомагають дівчинці повільно й поступово дорослішати, ставати самостійною, йти у стосунки з іншими людьми. Якщо цього тісного зв’язку не вийшло, у дівчинки не може бути безумовного прийняття. У неї не формується гармонії, відчуття щастя, відсутня наповненість світом, можливо, через те, що мама в той період була далеко від доньки, в тому числі емоційно. Вона не відчуває себе потрібною, гідною, немає віри в себе та у свій успіх. А ці  якості стають фундаментом для подальшого розвитку дитини, допомагаючи їй:

— поступово дорослішати, вчитися самостійності, приймати рішення та відповідати за свої вчинки.

— ставати самостійною, бути впевненою у своїх силах, вміти піклуватися про себе та йти до своїх цілей.

— будувати стосунки з іншими людьми, формувати здорові та щасливі стосунки з друзями, партнерами та членами сім’ї.

І саме тому, відсутність тісного зв’язку з мамою в ранньому віці може мати негативні наслідки на:

  • відсутність безумовного прийняття;
  • відсутність гармонії та щастя;
  • відсутність наповненості світом.

Вплив емоційної дистанції з мамою може бути пов’язаний з:

  • відсутністю мами, наприклад, через роботу, навчання, хворобу або інші причини.
  • нестабільною емоційною атмосферою, наприклад, якщо мама бореться з власними проблемами, такими як психічні розлади, залежність або насильство.
  • нечутливістю мами, наприклад, якщо мама не вміє розпізнавати та реагувати на емоції дитини.

Що можна зробити, щоб подолати негативний вплив відсутності тісного зв’язку з мамою:

Для матерів:

Вивчити типи материнської поведінки та проаналізувати свою. Це може допомогти вам зрозуміти, як ваша поведінка впливає на вашу доньку.

Осознати вплив своєї поведінки на доньку. Це перший крок до того, щоб змінити свою поведінку та покращити стосунки з донькою.

Прагнути до побудови гармонійних стосунків з донькою.Це включає в себе спілкування з донькою, активне слухання, вираження любові та підтримки, а також встановлення чітких меж.

Для доньок:

Проаналізувати вплив матері на своє життя. Це може допомогти вам зрозуміти, як ваші стосунки з мамою вплинули на вашу особистість та поведінку.

Прийняти ті аспекти впливу, які неможливо змінити. Це означає прийняти свою історію та зосередитися на тому, що ви можете контролювати.

Сконцентруватися на розвитку власної особистості та побудові щасливого життя. Це включає в себе визначення своїх цінностей, цілей та прагнень, а також вжиття заходів для їх досягнення.

Пам’ятайте, що Ви не самотні й багато людей відчувають на собі вплив складних стосунків з мамою. Ви можете почати працювати над собою та своїми стосунками з мамою в будь-якому віці. Якщо вам важко самостійно впоратися з впливом матері, ви можете звернутися за допомогою до мене й через регрес ми пропрацюємо це й ви подолаєте негативний вплив.

Про авторку:

Ксенія ДегтяренкоКсенія Дегтяренко

 регресологиня, родологиня, езотерикиня, світлова цілительк, енерго коуч

https://www.instagram.com/kseniya.degtyarenko/

https://kseniya-degtyarenko.com/