Події

Як допомогти дитині стати успішною: поради батька трьох дітей

Кожен батько бачить свою дитину такою, що досягає висот в тій чи іншій сфері. Але іноді таланти дитини не збігаються з нашими бажаннями або уявленнями про те, ким ми бачимо її в майбутньому. Тому завдання дорослих — зрозуміти, які у дитини таланти, де у неї є можливість домогтися успіху, і направити саме туди. Адже фінансист і лінгвіст відрізняються не рівнем інтелекту, різниця тільки в його вигляді.

Наприклад, якщо Вашій дитині нелегко дається таблиця множення — не біда, погляньте на неї з іншого боку. Допоможіть їй розкрити свій колосальний потенціал в гуманітарній сфері!

Отже, як допомогти дитині стати успішною?

«7 принципів розвитку потенціалу» від керівника інноваційно-освітнього табору JAMM, батька трьох дітей, Олега Василевського.

успішна дитина

Як допомогти дитині стати успішною

Принцип 1. Забороняйте собі лаяти дитину

Ми всі вчимося на помилках, в тому числі і діти. Крик або покарання сіє зерно невпевненості і страх вийти за межі можливого. Будьте поруч, коли дитина зробить помилку — тоді Ви зможете підтримати її і допомогти зробити правильні висновки.

Принцип 2. Сприймайте як дорослого

Дитина — це особистість зі своїми поглядами і міркуваннями. Вона буде доносити їх відкрито і коректно, якщо Ви будете спілкуватися з нею на рівних. Тому не ставитеся до думки дитини гордовито, а допоможіть їй піднятися на одну сходинку вище.

Принцип 3. Підтримуйте захоплення

Щоб їжа сподобалася, її потрібно спробувати. Те ж справедливо і по відношенню до хобі. Реалізовуйте бажання сина або дочки набувати нових навичок, слідуючи формулою: «розвитку = талант + контекст + можливості». Ризикуйте, надихаєте і підтримуйте.

Принцип 4. Вкладайте в розвиток

Мова йде не про матеріальну складову, а про спільний час. Перебуваєте на одній хвилі з Вашою дитиною. Наприклад, дізнавайтеся подробиці і новини про її захоплення, обговорюйте їх разом. Головне — не бути нав’язливим.

як досягти успіху

Принцип 5. Вірте в потенціал своєї дитини

Просте запитання: «Хто краще впорається із завданням — той, хто вірить в свої сили або той, що не вірить?». Відповідь очевидна. Віра — сильна штука!

Принцип 6. Відмовляйтеся від ярликів

Пам’ятайте, ми з Вами говорили, що з дитиною треба спілкуватися як з дорослим? Абсолютно вірно. Однак його дії будуть залишатися дитячими. Тому виносьте оцінку не особистих якостей дитини, а її вчинків. Наприклад, не погана дитина, а погано вчинила, або не груба дитина, а грубо відповіла. Найголовніше — не проводити виховні заходи на публіці, намагайтеся всеі бесіди проводити далеко від сторонніх очей з використанням принципу 2.

Принцип 7. Заохочуйте самостійність

Успіх забезпечений, якщо допомогти дитині повірити у власні сили: «Я можу домогтися успіху». Але куди важливіше донести істину «Я можу домогтися успіху сам». Завдяки такому типу мислення, дитина вчиться брати відповідальність і розуміє, що вона сама будує своє майбутнє.