Події

Безпека дитини в машині

Безпека дитини в машині – це найперше, про що повинні подбати свідомі батьки-водії. Ніхто не хоче потрапляти в халепу навмисно, і кожна аварія – це непередбачуваний випадок. Ви можете бути впевнені в собі, але складно відповідати за усіх учасників дорожнього руху. Саме тому питання безпеки дитини в машині та вибір якісного автокрісла повинні бути пріоритетним. Автокрісло – це найефективніший та найнадійніший спосіб захистити дитину в автомобілі.

Безпека дитини в машині

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ ДИТИНИ В МАШИНІ

По-перше, обирайте автомобілі, обладнані триточковим ременем безпеки. Авторкісла груп 0+ та 1 кріпляться до сидіння за допомогою ременів автомобіля, а діти в них пристібаються внутрішніми ременями. При використання автокрісел груп 2 й 3 застосовуються лише автомобільні ремені.

По-друге, для перевезення маленьких пасажирів до 4 років існує ще більш надійна система кріплення автокрісла в машині  — ISOFIX, яка прилаштовується безпосередньо до кузова автомобіля.

По-третє, до 2 років рекомендується переводити дітей в кріслах, встановлених проти напрямку руху транспортного засобу. Доведено, що таким чином рівень безпеки збільшується на 70%.

ЯКІ БУВАЮТЬ АВТОКРІСЛА

Згідно стандарту ECE 44/04, автокрісла поділяються на групи в залежності від віку, ваги та зросту дитини:

Група 0 – автолюлька, яка встановлюється проти напрямку руху і розрахована для перевезення найменших пасажирів до 6 місяців (0-13 кг) в положенні лежачи.

Група 0+ — автокрісло для малюків до року (0-13), яке також встановлюється проти напрямку руху та має внутрішній ремень безпеки.

Група 1 – автокрісло для дітей від 9 місяців до 4 років (9-18 кг), встановлюється за напрямком руху.

Група 2 – розрахована на дітей від 3 до 7 років (15-25 кг), встановлюється за напрямком руху.

Група 3 – розраховане на дітей від 6 до 12 років (22-36 кг). Як правило, в такій моделі спинка може зніматися, залишаючи лише автокрісло бустер – нижнє сидіння.

ЯК ВИБРАТИ ДИТЯЧЕ АВТОКРІСЛО

Автокріслом ви буду користуватися досить часто, тому варто обрати дійсно надійний варіант.

  1. Зверніть увагу на сертифікат. Стандарт ECE 44/04 говорить про те, що модель має повну комплектацію, зрозумілу інструкцію та необхідну фіксацію, відповідно до віку дитини.
  2. Зверніть увагу на результати краш-тестів – випробування автокрісел в умовах, наближених до реальності. Саме вони стають найбільш інформативними та показовими щодо безпеки дитини в автомобілі.
  3. Обирайте авторкісло для дітей згідно віку, ваги та зросту малюка. Таким чином ви зможете забезпечити йому найбільший захист.
  4. Перевірте крісло на предмет механічних ушкоджень, спробуйте застібнути всі пряжки.
  5. Перед купівлею звіряйте наявність деталей з інструкцією.

ЩО ЩЕ ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПРО АВТОКРІСЛО

  • Не залишайте дітей без догляду в транспорті навіть в автокріслі.
  • Не використовуйте автокрісло бу, які побували в аварії. Купуючи дитяче автокрісло бу, ретельно перевіряйте всі деталі.
  • Кожного разу самостійно перевіряйте, чи правильно пристебнута дитина. Верхні ремені не повинні торкатися обличчя чи шиї дитини. Нижні проходять низько по стегнах.
  • Ніколи не залишайте дітей сплячими в машині в жарку погоду.
  • Рекомендовано перевозити дітей на задньому сидінні автомобіля. Найбезпечнішим місцем в машині вважається центральне заднє сидіння.

Безпека дітей багато в чому залежить від нас – батьків. Тож в наших силах зробити все, щоб дитина почувалася захищеною.