Події

Чи безпечні слінготанці?

Як і під час будь-яких занять, під час занять слінготанцями існують певні правила з техніки безпеки, дотримання яких убезпечить маму з малюком від травм чи іншої шкоди здоров’ю та завжди буде дарувати гарний настрій.

советы мамам: молодая мама

Важливо пам’ятати, незалежно від того, який вид танців обрала мама з малюком, безпека має бути понад усе. Варто упевнитися, що голова та шия дитини повністю підтримуються у будь-який момент, пам’ятаємо про безпеку слінгоносіння. Дитина є основним фокусом танцю, тому рухи мають бути повільні, ніжні і плавні, але не швидкі, бадьорі та екстремальні.

Фізичні відчуття дорослого також важливі. Мама не перенапружується, стежить за спиною і, якщо танцює з дитинкою в слінгу, не забуває обирати правильний розмір і тип слінгу, що підходить для даної діяльності, щоб запобігти болю в попереку, а також травм плечей чи шиї.

Коли мова йде про слінготанці, існує декілька НАПРЯМКІВ БЕЗПЕКИ:

  • безпека слінгоносіння (фізіологічне положення дитини, правильна намотка слінга);
  • фізична безпека (рухи повільні, ніжні і плавні, але не швидкі, бадьорі і екстремальні; повороти тулуба, нахили);
  • екологічна безпека (доступ свіжого повітря, оптимальна температура і освітленість приміщення);
  • безпека слуху (музичний супровід помірної гучності);
  • безпека руху (знаходження поряд декількох танцюючих мам і малюків);
  • жіноче здоров’я та розвиток дитини (мамі не займатися танцями в перший місяць після пологів, а слінготанцями — до досягнення дитиною віку 3-х місяців).

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЗАНЯТЬ СЛІНГОТАНЦЯМИ

Рекомендовано:

  1. Для уникнення ризику втрати рівноваги мамою дитина в слінгу повинна розміщуватися спереду, фіксуватися слінгом максимально щільно на тілі мами, щоб не виникало бажання додатково притягнути дитину руками до себе.
  2. Мама завжди має бачити обличчя дитини в слінгу, не допускається закривати його полотном слінгу або одягом. Голівка дитини підтримується спеціальним м’яким валиком або полотном слінгу (капюшоном) з боку потилиці. За рекомендаціями інструктора, голівка підтримується додатково руками мами.
  3. Варто пам’ятати, що дітки віком від 3 місяців починають активно користуватися руками і хапати предмети, які їх цікавлять. Це слід враховувати при знаходженні поряд танцюючих мам і малюків.
  4. Використовувати для танцю зручний одяг для себе і дитини. Мамі не допускається використовувати взуття на підборах.
  5. Під час танцю важливо стежити, щоб дитина не перегрівалася і не пітніла в слінгу.
  6. При відхиленнях у здоров’ї мами або дитини необхідно проконсультуватися з лікарем щодо безпеки занять слінготанцями.

Заборонено!

  1. Розміщувати дитину в горизонтальному положенні в слінгу (т. зв. «колисочка») — під час танцю є ризик зачепити рукою голівку дитини.
  2. Нахилятися вниз з дитиною в слінгу, можна лише присідати.
  3. Використовувати в танці різкі рухи, стрибки, а також рухи, при яких виникає різке закидання голови дитини назад і вперед, що може призвести до небажаних наслідків (т. зв. шейк-синдром).
  4. Заняття мамою танцями в перший місяць після пологів, а слінготанцями — до досягнення дитиною віку 3-х місяців.
  5. Використання руху з поворотом тулуба щодо нижньої частини тіла (скручування корпусу) — необхідно повертатися всім тілом, переступаючи ногами.

Діти вчаться з того, що їх оточує, тому, якщо вони бачать, що ви поводитеся безпечно, активні і щасливі, вони імітуватимуть вашу поведінку. Носіть дитину комфортно і безпечно, практикуйте м’які та ніжні рухи під слабку музику, тримайте своє серце відкритим і сприйнятливим — і ви віднайдете тривалу радість для вас обох!

Авторка статті:

Ольга НиколюкОльга Николюк — сертифікована слінгоконсультантка, членкиня Громадської Асоціації «Всеукраїнська Асоціація Слінгоносіння», авторка слінгоблогу O_Sling, співзасновниця студій підготовки до пологів та післяпологового відновлення через східний танець і підв’язування живота Babywearing Oriental Dance