События

Що таке слінготанці

Ми всі танцюємо, незалежно від того, носимо малюка чи ні. Ми переминаємось з ноги на ногу, гойдаємо стегнами і ритмічно рухаємося, коли чуємо музику. Іноді робимо це свідомо, але найчастіше танцюємо, не усвідомлюючи цього. Музика рухає нами.

слінготанці

Те ж саме відбувається, коли ви носите дитину. Ви, ймовірно, відмічаєте, що свідомо чи несвідомо тримаєте ручки дитини, обережно цілуєте її голівку, обіймаєте її, погойдуєтеся, тупцюєте, коли чуєте музику. Танці, рух і ритм є частиною нас, і ми передаємо їх нашому малюкові.

Можливо, ви це робите, щоб допомогти заспокоїтися вашій дитинці, або щоб гратися і взаємодіяти з нею — так чи інакше ви встановлюєте зв’язок з малюком, доглядаєте і зміцнюєте прив’язаність до вашої дитини.

СЛІНГОТАНЦІ — це заняття танцями для мам разом зі своїми дітками. Малюк під час занять зручно розташовується в слінгу на грудях у матусі, а це значить, що танцює, погойдується, повертається, крутиться разом з нею.

Слінготанці — це відносно нове явище і тільки розвивається. Це легкий, веселий, активний і радісний спосіб бути разом з власною дитиною.

З кожним днем ​​по всьому світі зростає кількість матусь, які бажають танцювати в обіймах зі своїми малюками, а, відповідно, і груп зі слінготанців. З 21 вересня 2016 року започатковано святкування Міжнародного Дню ​​слінготанцю.

ЧИМ КОРИСНІ СЛІНГОТАНЦІ?

КОРИСТЬ ДЛЯ ДИТИНИ

Спільна з мамою музично-ритмічна діяльність, як жодна інша, відповідає фізіологічним і психологічним потребам дитини. Для маленької дитини безпосередній тілесний контакт з батьками служить початком відносин з іншими людьми на емоційному, а потім і інтелектуальному рівнях.

Спільна участь у танцях дітей і батьків може стати для дитини зразком повноцінної тілесно-емоційної взаємодії двох партнерів. Спільна музично-ритмічна діяльність дає малюкам можливість переживати разом з мамою позитивні емоції, удосконалювати навички невербальної комунікації, проявляти в ігровій ситуації своє ставлення до навколишнього світу. Малюк буде спілкуватися з однолітками до/після занять, розвиватися, вчитися новому разом з ними і мамою.

Слінготанець зміцнює зв’язок між дорослим та малюком, створюючи радісні моменти батьківства і виховання.

КОРИСТЬ ДЛЯ МАМИ

Після пологів навіть найактивнішу маму зазвичай засмоктує вир нових турбот, обов’язків і завдань по догляду за дитиною. Через кілька місяців, коли новизна зміни статусу і способу життя трохи проходить, маму можуть почати долати різні думки про її постійну прив’язаність до дому і малюка, адже активність і різноманітність діяльності мами невдовзі після народження малюка істотно знижується. Однак, у активних мам, є можливість не обмежувати себе в розвагах та власному розвитку і після народження дитини, навіть не відлучаючись від неї. Танці разом з малюком дозволяють швидко привести себе в форму після пологів — підтягнути м’язи, позбутися зайвих кілограмів, мати гарний настрій і впевненість в собі без відриву від дитини.  Одночасно з цим, мама має можливість поспілкуватися з іншими мамами в неформальній обстановці, навчиться взаємодіяти зі своїм малюком в нових умовах, поза домом, що робить їхній контакт ще тіснішим.

Активність, незалежно від роду занять, дає  впевненість, велику кількість ендорфінів і допомагає підвищити самооцінку. Можна не тільки розширити коло свого спілкування, а й знайти нових подруг і однодумців по хобі.

Авторка статті:

Ольга НиколюкОЛЬГА НИКОЛЮК — сертифікована слінгоконсультантка, членкиня Громадської Асоціації «Всеукраїнська Асоціація Слінгоносіння», авторка слінгоблогу O_Sling, співзасновниця студій підготовки до пологів та післяпологового відновлення через східний танець і підв’язування живота Babywearing Oriental Dance