Післяпологове підв’язування. Коли? Чим? Навіщо?
Після пологів внутрішньочеревний тиск знижений, органи зміщуються, знижений тонус тазового дна. У цей період організму важливо та й потрібно допомогти. Крім переважно постільного режиму і теплого, маслянистого харчування, для правильного та швидкого відновлення важливо ще підв’язувати живіт і таз.
Підв’язування після пологів
Підв’язування після пологів:
- сприяє скороченню матки;
- допомагає зняти навантаження на органи;
- підтримує живіт при ходьбі;
- підбирає відвислий живіт;
- покращує стан м’язів і зв’язок;
- є профілактикою запорів;
- є профілактикою опускання внутрішніх органів;
- допомагає в роботі з діастазом.
Усі види підв’язування слінгом (тканиною) індивідуально, відповідно до потреб кожної жінки, фіксують таз, підтримують поперек і безпосередньо живіт, не даючи йому «впасти», і м’яко, фізіологічно, збирають його. Стає легше ходити.
Підв’язують треба з того моменту, як жінка почне вставати після пологів, і протягом усього післяпологового періоду. Підв’язуватися варто і довше, якщо жінка часто носить дитину на руках або в слінгу. Бажано, щоб підв’язування відбувалося після лазні, теплого душу, ванни і (або) відповідного масажу живота, коли м’язи зігріті і розслаблені. Підв’язувати після пологів так само, як і при вагітності, з положення лежачи. Добре, якщо це робить фахівець з післяпологового відновлення.
Використовуються ті ж прийоми, що і в допологовому підв’язування, але з більшою підтримкою і фіксацією кісток таза.
Особливо важливо підв’язування живота жінкам після кесаревого розтину.
Критерії того, що живіт підв’язаний правильно наступні. Відчуття має бути таким, ніби вас ззаду обіймають під животом і трохи піднімають його вгору. Це дуже комфортно. Приємно. Не тисне. Вам стає легко стояти — тобто рівно тримати спину — і легко дихати. Ось це основне.
Важливо не перетягнути!
Бандаж після пологів
Бандаж після пологів — це просто хороший маркетинг, на жаль. Це НЕ ТЕ Ж САМЕ, що підв’язування! Бандаж так чи інакше діє за принципом утягування.
Важливо розрізняти підтримку та утягування. Однією з найпомітніших оман — затягнути живіт після пологів. Важливо не затягнути, а підтримати його при ходьбі, тому що внутрішньочеревний тиск ще знижений, а силу тяжіння ніхто не відміняв, і під дією своєї ваги органи також опускаються. Але вони це роблять вільно, а не форсовано, як з бандажем.
Бандаж після пологів:
- стягує, а не просто підтримує, внутрішні органи;
- зростає ризик кровотеч;
- підвищує внутрішньочеревний тиск та провокує опускання внутрішніх органів;
- спонукає закрепи та виникнення геморою;
- натирає, загортається, має конкретну розмірну сітку, а тому його важко підібрати до фігури після пологів, яка стрімко змінюється, тобто він не відповідає ергономічним потребам породіллі.
Уявіть великий живіт, з усіма вище описаними процесами. Що станеться, якщо його стягнути бандажем? Куди все подінеться? Кому потрібні такі результати? Правильно, нікому! Будьте свідомими!
Авторка статті:
Ольга Николюк — сертифікована слінгоконсультантка, членкиня Громадської Асоціації «Всеукраїнська Асоціація Слінгоносіння», авторка слінгоблогу O_Sling, співзасновниця студій підготовки до пологів та післяпологового відновлення через східний танець і підв’язування живота Babywearing Oriental Dance