Події

Вагітність та підв’язування живота

Вагітність — дуже особливий та красивий період у житті жінки, хоча треба сказати прямо, що носити додаткову вагу цілодобово — це величезне навантаження.

підв'язування живота

Під час вагітності організм перебудовується та отримує подвійне навантаження. На пізніх термінах виношування малюка зростає обсяг живота, його маса, і у вагітної жінки зміщується центр ваги. Маса матки зростає більше ніж у 20 разів, а її об’єм — у 500. Частина ваги лягає на опорно-руховий апарат жінки: черевний прес, довгі м’язи спини, стопи та хребет. Здійснюється певний тиск на внутрішні органи.

На допомогу може прийти підв’язування живота.

Підв’язування живота

Ця методика відома у багатьох країнах уже давно, перевірена часом. Багато акушерок та лікарів вважають за краще не бандажі промислового виробництва, які лише здавлюють органи і призводять до опускання органів малого таза, а таке просте і ефективне підв’язування тканиною.

Найбільша перевага зав’язування шарфа на животі вагітної — це зняття навантаження з хребта, стегон і таза, а отже, полегшення болю в спині. Це також чудовий спосіб зігріти живіт, особливо якщо третій триместр припадає на зиму. Слінг чудово захищає від холоду та може стати частиною гардероба вагітної жінки.

Підв’язування допомагає:

  • трохи розвантажити спину;
  • мінімізувати біль;
  • майбутній дитині зайняти правильну позицію;
  • запобігти передчасному опусканню плода;
  • зігріти животик, коли останній триместр припадає на осінь або зиму;
  • відчути турботу та відокремлення вагітного животика від зовнішнього світу.

Допологове підв’язування живота сприяє профілактиці таких порушень:

  • ослаблення черевних м’язів і м’язів тазового дна, особливо у жінок, які народжують повторно, і у тих, хто виношує не одну дитину;
  • хворобливі відчуття в області попереку;
  • остеохондроз;
  • передчасне розкриття шийки матки;
  • раптове переривання вагітності на пізніх термінах;
  • симфізит;
  • варикоз.

У деяких випадках підв’язування допомагало жінкам, які безуспішно намагалися доносити вагітність, все ж впоратися з цим!

Коли починати підв’язування

Потрібно розуміти, що підв’язування використовується для підтримки живота, а не для того, щоб він став непомітним. Рано підв’язуватися немає сенсу. Тим більше не можна втягувати живіт.

Якщо немає медичних показань, то підв’язуватися можна, починаючи приблизно з 5-6 місяця виношування малюка або з початку третього триместру.

Підв’язувати живіт до пологів не обов’язково, але в деяких випадках необхідно. Також це — відмінна альтернатива бандажу.

Протипоказання

Використання слінгів для підв’язування живота не має жодних протипоказань. Хіба що різні захворювання шкіри, як-то алергія, які від носіння слінга можуть загострюватися, а також проблеми з хребтом, наприклад, міжхребцева грижа. У будь-якому разі перед використанням слінгів для підв’язування живота жінка має порадитися зі своїм лікарем, щоб потім не було нарікань — можливо є індивідуальні серйозні причини не носити слінги до пологів.

Авторка статті:

Ольга НиколюкОЛЬГА НИКОЛЮК — сертифікована слінгоконсультантка, членкиня Громадської Асоціації «Всеукраїнська Асоціація Слінгоносіння», авторка слінгоблогу O_Sling, співзасновниця студій підготовки до пологів та післяпологового відновлення через східний танець і підв’язування живота Babywearing Oriental Dance