Події

Розійтися не можна зберегти. Де поставити кому?

Відносини між людьми — складна і заплутана річ. Знаходити спільну мову часто буває ой як не просто. Недарма сімейні психологи виділяють кілька критичних періодів в житті кожної родини. Це, так звані, кризи спільного життя. Одна з них припадає на час народження первістка в родині. Частіше всього на третій рік подружнього життя. 

РОЗЛУЧЕННЯ ЧИ НІ

Часом двом дорослим важко домовлятися, а коли з’являється третій, то взагалі налагоджене життя летить шкереберть. Недоспані ночі та і просто психо-емоційне навантаження робить свою справу. Статистика говорить, що переважна більшість розлучень припадає на перші чотири роки подружнього життя, а в основному на перший рік малюка.

Як же зберегти родину і не піддатися на емоційні кроки? Своїми думками діляться мами-експерти

Як же зберегти родину

Марина Ткач рекомендує бути відкритими і уважними до почуттів один одного. Вона відмічає, що по-справжньому ніхто не знає, як це ростити дитину аж до її появи. Тому і чоловіки, і жінки знаходяться у стані стресу, приміряючи на собі нові ролі. Часом пари не витримують перевірку дітьми. Цей факт треба прийняти і дозволити один одному жити далі. 

Катерина Петрова вважає, що налагоджувати стосунки чи припиняти — справа індивідуальна. Часом необхідно боротися, а часом краще розійтися. 

Чому виникають конфлітки в сім`ї

Варто пам’ятати, що конфлікти і кризи переживають усі сім’ї в період змін. Ось найпоширеніші причини сварок, які виділяють фахівці:

Нові обов’язки. З появою немовляти варти переглянути ролі і обов’язки в родині. Так чи інакше, а своїми інтересами доведеться поступитися в силу необхідності догляду за малюком. Якщо раніше всю хатню роботу робила дружина, то тепер частину її обов’язків має взяти на себе чоловік. Не варто чекати від нього телепатичних здібностей. Про необхідну допомогу треба говорити і чітко озвучувати свої потреби. 

Нові ролі. Із народженням дитини пара вже не тільки чоловік і дружина, а мама і тато. Якими повинні бути ці ролі, ми собі уявляємо постійно. У кожного з нас своє бачення ідеального батька чи мами. Найпошириніший супертато в уяві чоловіків — це тато-годувальник, який безпробудно працює 24/7 для утримання родини. Жінки наврядчи оцінять такі жертви, але точно відчують, що чоловік мало приділяє уваги родині. Саме тому важливо озвучувати свої почуття і бачення ситуації. Ситуації, які викликають невдоволення, необхідно обговорювати і знаходити компроміси. 

Сексуальна складова. Під час вагітності та після пологів жінка відчуває зниження лібідо. Часто відновлення сексуального життя затягується на кілька місяців після появи малюка. Спершу це зумовлено фізичним здоров’ям мами, а потім втомленість і стрес знижують сексуальне бажання жінки. Чоловіки ж часто приймають це на власний рахунок, що і призводить до виникнення конфліктів. Знову ж таки ці проблеми можна вирішити шляхом комунікації і спілкування. Щоб дружина швидше відновила фізичну форму, частину обов’язків необхідно взяти на себе татові. Також у молодих мам часто знижується самооцінка через зміну зовнішнього вигляду. Тут і зайва вага, яка не проходить безслідно і можливі шрами від кесаревого розтину. Необхідно допомогти жінці прийняти і полюбити себе нову. А от звинувачення у тому, що дружина погладшала, навряд посприяють відновленню сексуального життя. 

ЦЕ ТАКОЖ ЦІКАВО: ЛИЧНОЕ ПРОСТРАНСТВО МАМЫ: 7 ПРАВИЛ

Проблеми у спілкуванні. Це основна і найважливіша причина розлучень усіх пар. Вміти говорити і слухати один одного — найперше і найважливіше, що необхідно для гармонійного існування разом. Вміння правильно висловлювати свої думки і почуття без докорів і звинувачень зробить вашу родину міцнішою і щасливішою. 

Варто пам’ятати, що у конфлікті завжди є дві сторони, часом не завадить поглянути на ситуацію із позиції партнера. Шануйте один одного, дбайте і кохайте. Малюку потрібні щасливі батьки разом чи окремо.

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака