Події

Як обрати школу

Весною розпочинається офіційний прийом документів в середні загальноосвітні заклади. У березні формуються попередні списки, батьки майбутніх першокласників запрошуються на перші ознайомлювальні збори, а у квітні приймають документи.

как выбрать школу

Отже саме час визначитися з вибором школи, і вирішити, в якій школі дитина буде відвідувати підготовчі курси для майбутніх першокласників (якщо ви збираєтеся відвідувати такі заняття, краще це робити за рік до початку навчання). Заняття для дошкільнят — «підготовка до школи», як правило, проходять протягом навчального року з вересня-жовтня по квітень у вечірній час, іноді у вихідні. Рідше курси передшкільний підготовки організовуються тільки протягом весняних чи літніх місяців перед першим навчальним роком.

Чи потрібно відвідувати заняття для дошкільнят? Відвідувати такі заняття не обов’язково. Останні кілька років навіть спеціалізовані школи, гімназії, ліцеї, в яких раніше звертали увагу на те, чи відвідувала дитина підготовчі заняття при школі приймають дітей в першу чергу за результатами співбесіди з дитиною. Під час співбесіди визначається рівень розвитку та знань майбутнього першокласника. Не дивлячись на те, що офіційно «іспити» і тестування при прийомі в школу не влаштовуються, в кращі, в спеціалізовані школи і в «обдаровані» класи в звичайних школах існує щось схоже на конкурс.

Для підготовки дитини до співбесіди і надходження в спеціалізовану школу або клас, має сенс відвідувати заняття саме при цій школі.

Яка мета відвідування занять для дошкільнят при школі? Відвідуючи такі заняття, дитина поступово адаптується до школи — орієнтується в приміщеннях школи і починає усвідомлювати статус школяра. Батьки й дитина заздалегідь знайомляться з вчителями, педагоги звертають увагу на індивідуальні здібності дитини. Це згодом допомагає легше визначитися, в якій конкретний клас і до якого викладача дитина піде вчитися. І звичайно, дитина набуває запас знань і вмінь, які будуть потрібні в першому класі. З дітьми проводяться заняття з читання, письма, рахунку, а також інші додаткові предмети, наприклад, іноземна мова. Навіть якщо дитина відвідує дитячий садок, навчання на курсах передшкільної підготовки має сенс.

У деяких недержавних (так званих приватних) школах і «звичайних» середніх школах заняття для майбутніх першокласників не проводяться. У цьому випадку, а також, якщо час, коли проводяться такі заняття батькам незручний, гарна альтернатива таким курсам — заняття в дитячих клубах і центрах. Часом рівень підготовки дитини до школи в таких навчальних центрах буває вищий, а обстановка комфортніша. З недоліків такого варіанту: обстановка з дитячих клубах і центрах — інша, більш ігрова, з іншими правилами.

как выбрать школу

Приватна (недержавна) або державна школа, що краще? Почнемо з того, що навчання у приватній школі — досить дороге задоволення і дозволити його собі може не кожна родина. Але досить часто, коли вибір стоїть між «престижною» державною школою з великими «благодійними» внесками та приватною школою, багато батьків розуміють переваги останньої: маленькі класи, комфортніше облаштовані приміщення, повноцінний напівпансіон, увага до дитини.

Не можна говорити абстрактно про те, що приватна чи державна школа — «це добре» і навпаки. Порівнювати треба конкретні школи. І серед державних, і серед приватних, є чимало шкіл з хорошими відгуками, але є й такі, куди не хочеться вести дитину вчитися з різних причин.

Краща школа та, що поруч з будинком! Щоденні поїздки підсилюють стомлюваність і навантаження на організм. В одних дітей через це знижується успішність, у інших це позначається на здоров’ї. Постійна напруга може призвести згодом до нервово-психічних проблем.

І серед державних, і серед приватних шкіл, є школи, що працюють як за звичайною загальноосвітньою програмою, так і за навчальними програмами підвищеної складності (наприклад, дві іноземні мови та інші обов’язкові додаткові предмети). Віддавати дитину в спеціалізовану або звичайну школу — все залежить від бажання батьків, яке має збігатися зі здібностями та уподобаннями дитини, а також відповідати його стану здоров’я.

У будь-яку школу, в т.ч. за місцем проживання, заяву на навчання в наступному навчальному році, бажано подати заздалегідь, починаючи з 1 квітня. У гарну «звичайну» школу з хорошим ремонтом і матеріально-технічним забезпеченням, хорошим педагогічним складом, про яку добре відгукуються учні та їх батьки, і в якій не потрібні «благодійні» внески (у всякому разі, великі) потрапити досить складно, якщо ви не належите до неї за місцем проживання. Умовами зарахування в таку школу потрібно поцікавитися завчасно.

Ну і на закінчення, головне при виборі школи — побувати в ній заздалегідь разом з дитиною, познайомитися з вчителями початкових класів, надати, по-можливості, дитині право вибору першого вчителя. І діти, і батьки іноді на інтуїтивному рівні знайомлячись з педагогом, розуміють, що це «той самий учитель», що підтримає бажання вчитися. Зважити всі плюси і мінуси, оцінити технічний стан, наскільки дитині буде комфортно в цьому навчальному закладі. Наприклад, віддати в школу, при якій працює музична школа, яку дитина в, щоже відвідує. Для відвідування додаткових занять після основних уроків дитині не треба буде переодягатися, їхати чи йти в інший навчальний заклад, вона зможе самостійно відвідувати заняття, перебуваючи в групі продовженого дня.