Події

5 дуже простих, але найбільш ефективних секретів сімейного щастя

Багато хто намагається відкрити секрети сімейного щастя. Здавалося б, це перелік банальностей, давно всім відомий. Однак, можливо, для когось вони здадуться не сильно «заїждженими».

сімейне щастя

Перший секрет сімейного щастя. Вступаючи в шлюб, у людини повинна бути мета. З якою метою людина одружується? Можливо, з метою створити щасливу сім’ю і знайти гармонію і радість в спільному союзі? І це гарна мета для шлюбу. Адже щастя — це почуття, що вислизає, його потрібно створювати постійно. І в компанії це зробити куди ефективніше. Самому себе зробити щасливим не виходить, а ось через іншу людину — це можливо. Головне, поставити собі за мету: «Я зроблю щасливим свою дружину» або «Я зроблю щасливим свого чоловіка». І тоді все вийде. Можливо, комусь це здасться дивним секретом щастя, але він працює.

Другий секрет сімейного щастя. Треба розуміти, навіщо потрібен шлюб. Більшість відповідають — будинок, виховання дітей в сім’ї або, навіть, інтимні відносини в родині. Але діти ростуть і без шлюбу. І будинок можна купити і облаштувати без шлюбу. І в сексуальних відносинах у нас зараз свобода, в шлюб вступати і не обов’язково. Тобто ці відповіді невірні. Відповіддю має бути якесь відчуття, щось не матеріальне. А шлюб, перш за все, це свобода від самотності. Людина не відчуває себе самотньою. Адже ми, в нашому повсякденному житті крутимося, як білка в колесі, працюємо, виконуємо свої обов’язки, контактуємо з іншими людьми. І при такому ритмі життя ми перестаємо бути собою, ми стаємо не такими, як були раніше. Ось тут і приходить на допомогу наш партнер по шлюбу (якщо в шлюбі у нас все добре), це людина, яка нас завжди підтримає, і яку завжди підтримаємо ми. І при цьому не треба грати, щось зображати з себе. Можна просто бути собою. У чоловіка в сім’ї є його дружина і діти. І, навпаки, у жінки в родині є чоловік і діти. При цьому діти виростають і йдуть від батьків. Але з нами завжди буде поруч наш чоловік (дружина). Тобто в шлюбі ми не самотні, самотність вмирає. В цьому і є сенс шлюбу.

сімейне щастя вдвох

Третій секрет сімейного щастя. Шлюб — це робота. Можливо, хтось побачить протиріччя з другим секретом. Мовляв, якщо можна в шлюбі бути собою, то про яку роботу ми говоримо? Але суперечності тут немає. Працювати треба над собою, точніше, над своїм психічним апаратом, який постійно формує в нас якісь звички і стереотипи. Наприклад, звичку злитися в певному випадку (чоловік повільно збирається ) і відчувати тривогу в іншому (жінка затрималася на роботі). І робота в шлюбі складається, перш за все, в боротьбі з цими звичками і стереотипами. Якщо чоловік живе в більш повільному темпі, можливо треба пристосуватися і, поки він збирається дочитати книжку. А якщо жінка запізнюється з роботи, чоловікові варто подумати про вечерю та зустріти її бадьорими словами. Тобто, для своєї другої половинки ми не просто повинні бути собою, ми повинні бути «чистими», без домішки егоїзму марнославства і байдужості. Тобто, для свого партнера по життю ми повинні стати «ідеальними» — люблячими, уважними і турботливими. Причому, не через силу, адже на милування нема силування, а від душі, від чистого серця.

Четвертий секрет сімейного щастя. Можливо, комусь він здасться затертим до дірок, але чоловік і жінка повинні спілкуватися один з одним. І проблема в тому, що чоловік і жінка спілкуються неправильно. Коли ми розмовляємо з іншою людиною — то розповідаємо про себе так, як нам здається найбільш вірно про себе розповісти. Але на ділі виходить зовсім не так, як ми розповідали про себе. Коли ж ми намагаємося розповісти про себе відверто, як є, то співрозмовник не може нас зрозуміти (формально розуміє, але суть не схоплює).

Як виразиться правильно? Тут немає чітких правил, але є принцип — спочатку ви розповідаєте партнеру про те, що ви побачили в ньому. Потім озвучуєте свою проблему, прохання, стан. І після цього домовляєтеся про спільні дії щодо вирішення проблеми, виконання прохання або поліпшення стану. Наприклад, — «Я знаю, ти мене любиш, дбаєш про мене і не хочеш зробити мені боляче. Але коли ти поводишся так-то, зі мною відбувається щось-то. Якщо тобі не складно, давай в таких випадках будемо робити так-то. І як в таких випадках мені реагувати, так чи ось так? » Ось, це нормальна розмова, а не обмін ультиматумами, що неминуче призводить до конфліктів в сім’ї.

В щасливій родині двоє люблячих людей завжди знайдуть зрозумілу обом форму спілкування.

счастье в семье

П’ятий секрет сімейного щастя. Не треба думати, що зміна партнера — спосіб вирішення всіх труднощів у шлюбі. Проблема не в партнері, а в нашій нездатності вибудувати відносини з цією людиною. І зміна партнера не допоможе. Якщо я не вмію ловити рибу, то зміна річки мені не допоможе. Ось і виходить, що не можемо побудувати відносини, то чи будівельник поганий, чи то проект не вірний. І коли з’являється в голові зрадницька ідея про розлучення в сім’ї та про те, що щасливий шлюб можна створити з іншою людиною, то у вас не буде бажання змінювати ситуацію в існуючому шлюбі. Навіщо? Адже ви впевнені, що з новим партнером у вас буде щаслива сім’я. А не буде бажання, не буде змін. А немає змін — не буде і результату.

Отже, щасливого вам шлюбу та взаєморозуміння!