Формула щастя: з’ясуйте, чого не вистачає саме вам
Кожен з нас прагне бути щасливим та знайти гармонію, але не всі знають, як саме спіймати птаху щастя. Але, як виявилося, вже давно існує алгоритм, що допомагає виявити, чого саме не вистачає людині для щастя. А коли знаешь, чого бракує, то можна діяти в напрямку пошуку нового пазлу.
Отже, соціальні психологи вже давно вивели формулу щастя:
- У вас повинні бути задоволені базові потреби. Це потреба в їжі, питті, даху і безпеки. Якщо ви будете знати, що ви не помрете з голоду, у вас є місце проживання, і вас не можуть просто так убити або пограбувати — ваші базові потреби будуть задоволені.
- У вас не повинно бути захворювань, один із симптомів яких — психологічне неблагополуччя. Наприклад, при деяких ендокринних або аутоімунних захворюваннях спостерігається підвищена дратівливість, нервозність. При депресивних станах погіршення настрою — невід’ємний супутник життя.
- В вашому житті повинна бути цілеспрямована психічна діяльність, що приносить задоволення. У щасливої людини повинна бути робота, яка є усвідомленим вибором і приносить задоволення.
- Позитивне уявлення про майбутнє. Ми повинні вірити, що завтра будемо щасливіші, ніж сьогодні. Психологи називають цю впевненість «временнОй перспективой», і ставляться до неї досить серйозно.
- Підтримуюче нас оточення. Ми потребуємо підтримки близьких людей — стверджують результати численних психологічних досліджень. Комусь потрібне схвалення широкого кола, хтось хоче підтримки тільки найближчих людей. Але без комфортного соціального оточення досить складно бути щасливим.
- Вашк уявлення про себе має бути задовільним. Якщо людина вважає себе невдахою, то вона несвідомо впевнена, що щастя не гідна.
Але що робити, якщо, наприклад, немає улюбленої роботи чи коханої людини? Чи може людина відчувати себе щасливою?
Психолог Анастасія Пономаренко говорить: «Робота — ідеальний варіант. Але, якщо не складається (особливо в маленьких містечках це може бути проблемою), то цілеспрямована діяльність може бути переорієнтована на хобі. Головне — робити щось, що приносить радість. Але важливо, щоб була мета. Безцільна діяльність стає некерованою — в загальному, не принесе бажаного задоволення. Щодо чоловіка (коханого) в цій формулі про це не йдеться. Оточення — це не тільки коханий, це значно більше. Над щастям потрібно працювати».
Отже, щастя в наших руках. Головне — не забувати про це і діяти!