Події

Консультація юриста Вікторії Мінаєвої-Поліщук. Допомога на дітей одиноким батькам (матерям)

Держава гарантує та надає допомогу на дітей як одиноким батькам, так і одиноким матерям. Таку допомогу мають право одинокі матері, які не перебувають у шлюбі, одинокі усиновлювачі, а також, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

одинокая мама

Також, право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) після смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).

У той же час, у разі, якщо жінка, яка не перебуває у зареєстрованому шлюбі, веде спільне господарство з чоловіком, який є батьком дитини, то жінка втрачає право на одержання допомоги одиноким матерям.

Порядок призначення допомоги. Допомога на дітей одиноким матерям або батькам призначається за наявності витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, або довідки про народження, виданої виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, або документа про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку.

Допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги, передбачених цим Законом.

Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) припиняється у разі:

  • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
  • позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;
  • скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;
  • реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18-річного віку;
  • надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності у випадках, передбачених законом;
  • смерті дитини;
  • смерті отримувача допомоги.
  • Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) призупиняється у разі:
  • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
  • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
  • тимчасового працевлаштування дитини.

Виктория Минаеваконсультация юриста  

 Автор: юрист, адвокат и руководитель компании «Доверитель» Виктория Минаева-Полищук