Події

Розмови, що змінюють: читаємо уривок із книги «Мистецтво говорити з дітьми», #книголав

«Мистецтво говорити з дітьми» — практичний посібник, який відкриває нові горизонти для батьків, котрі прагнуть встановити здорове, відкрито-щире спілкування зі своїми дітьми. Написана викладачкою Гарвардського університету, логопединею і, безумовно, люблячою мамою, ця книга не просто дає поради, а й пропонує ефективні методи для того, щоб перетворити звичайну розмову з дитиною на цінний інструмент для її розвитку.

Мистецтво говорити з дітьми

Авторка зібрала найсучасніші наукові дослідження та підкріпила їх захопливими історіями, що допомагають зрозуміти, чому діти можуть відмовлятися від спілкування, і як за допомогою простих, але потужних змін в комунікації можна досягти істотних результатів. Книга розкриває секрети, як уникнути конфліктів, будувати довірливі стосунки і допомогти дітям вирости впевненими, чуйними і щасливими людьми.

Читаючи цю книгу, батьки отримують не лише теоретичні знання, але й практичні інструменти для змістовних, продуктивних розмов з дітьми будь-якого віку. Вона стане надійним путівником для тих, хто хоче зробити спілкування з дитиною не лише корисним, а й глибоким і емоційно багатим.

Публікуємо уривок із книги:

Брама до навичок 

Друга перевага — довготривала. Проводячи з дитиною якісні розмови, ви підсилюєте її мовні навички та допомагаєте розвивати ідеї, ставити глибші запитання й робити дивовижні творчі прориви. Йдеться про значно більше, ніж розширення словникового запасу дитини. Проговорювання емоцій та ідей загострює в дитині точність: через розмову вона прояснює власні думки для себе, навіть якщо тільки навчається самовиражатися. Постійний діалог дає їй змогу обережно стикатися з новими ідеями та кутами зору та навчатися розуміти їх. Розмова — у глибинний спосіб — допомагає дитині скласти карту власних психічного та емоційного ландшафтів. Вона дізнається, від чого почувається гордою, а від чого — вразливою, в чому вона сяє, а чого — соромиться, в яких зі своїх навичок вона найбільше чи найменше впевнена. Підвищуючи власну самоусвідомленість, дитина отримує базу для виходу у світ і стратегічного нарощування потрібних знань та навичок. А ще вона краще співпереживає іншим, адже бачить: кожен і кожна рухаються власним шляхом, і всі діти й дорослі мають власні унікальні дари. 

Працюючи логопединею, я виявила, що мова — це брама до багатьох навичок саме в тих сферах, що допомагають дитині процвітати. У наступних розділах ви побачите: через розмови ваша дитина розвиватиме навички й компетентності в семи ключових сферах. Вона вчитиметься вчитися. Учитиметься виявляти глибоку емпатію, бути впевненою та самостійною, вибудовувати тісніші соціальні зв’язки, бути грайливішою та креативнішою, приймати відмінності між людьми та краще усвідомлювати власний характер і характери інших. Дитина, у якої розвинуті ці якості й навички, виявляє більше співпереживання, вдумливості й розуміння. Вона розквітає: краще мислить, краще навчається, краще товаришує. Вона вчиться легше будувати взаємини, радо приймати свої та чужі дивацтва та знаходити компроміси, які задовольнятимуть потреби всіх. І те, як вона це робить, вибудовує зв’язок і між вами. Він міцніє через такі процеси, як аргументація, вирішування суперечок, ба навіть вловлювання негативних думок і реагування на них. Тут не йдеться про досконалість чи постійне відчуття щастя. Ідеться про те, щоби використовувати діалог для кращого пізнання та цінування одне одного — і так розвивати динаміку всередині сім’ї.