Шостий день Масляної. Традиції Масляного тижня
Шостий день Масляної називають посиденьки зовиці. Субота Масляного тижня вважалася жіночим днем. Дівчата запрошували в гості зовиць — сестер чоловіків. При цьому вони готували не тільки млинці та інші частування, а й подарунки.
Шостий день Масляної
В цілому весь Масляний тиждень — це данина поваги родичам і веселе проведення часу, прощання з довгою взимку, радість перед зустріччю з весною.
Шостий день Масляної, як і кожен день тижня перед Великим постом, має свої традиції.
Якщо зовиця була незаміжня, то молода господиня могла покликати і своїх незаміжніх подруг. Такий собі дівич-вечір. А якщо зовиця була вже заміжньою жінкою, то і гості повинні були бути вже сімейними.
Вважалося, що цей день — день оглядин новоспеченої господині. Тому молоді дівчата, які нещодавно вийшли заміж, напередодні цього дня особливо хвилювалися і старалися приготувати найсмачніші частування.
В цей день, як і у всі дні Масляного тижня, влаштовувалися галасливі гуляння на головній площі, катання на санях, запряжених кіньми, і на санках з гірки.
Крім того, суботу присвячували пам’яті предків. У цей день ходили на кладовище.
Прийнято також було гарненько годувати домашніх тварин в цей день: «Щоб скотина завжди водилася».
На шостий день Масляної солом’яне опудало Масляної носили по всій окрузі, а ввечері спалювали на багатті під веселі пісні і хороводи.