Події

Круглий стіл «Санаторно-курортне лікування в Україні: стан та перспективи»

5 жовтня 2017 року Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців санаторно-курортних та оздоровчих закладів при підтримці Фонду соціального страхування України під час проведення 26-ї Міжнародної медичної виставки «Охорона здоров’я» провело круглий стіл «Санаторно-курортне лікування в Україні: стан та перспективи». Захід відбувся також за підтримки Об’єднання організацій роботодавців України, ДП «Прем’єр Експо», Громадської ради Міністерства соціальної політики України, Громадської палати України.

санаторий

У зазначеному заході прийняла участь народний депутат України Наталія Веселова, заступник голови Об’єднання організацій роботодавців України Василь Піддубний,  представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Фонду соціального страхування України, представники профспілок та організацій роботодавців, представники наукових інститутів та зацікавлених громадських організацій, науковці, головні лікарі санаторно-курортних закладів, представники ЗМІ.

Метою круглого столу стало об’єднання зусиль всіх зацікавлених сторін у збереженні трудового потенціалу України, відновленню здоров’я застрахованих осіб та ефективному використанні коштів Фонду соціального страхування України.

санаторий

Наталія Веселова — народний депутат України, секретар Комітету, голова підкомітету з питань державних соціальних гарантій, забезпечення достатнього життєвого рівня Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення в своєму виступі підтримала ініціативу організаторів в проведенні круглого столу стосовно законодавчих ініціатив для покращення соціального рівня громадян.

Нова редакція Закону про загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачає злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Реорганізація Фонду соціального страхування завершена і на теперішній час Фонд функціонує на повну силу.

Про соціальну направленість Фонду та його напрями роботи розповів під час проведення круглого столу «Санаторно-курортне лікування в Україні: стан та його перспективи» Голова виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков.

Фонд забезпечує страхові виплати та соціальні послуги, профілактику нещасних випадків, перевірку листків непрацездатності застрахованим особам, контролює використання коштів Фонду. Зараз основний акцент — адресність грошової допомоги. Єдиний підхід — “гроші ходять за людиною”. Визначено принципово нові механізми забезпечення потерпілих санаторно-курортним лікуванням. Планується запровадження електронного документообігу.

санаторий

Активно обговорюється можливість розширення функціональної сфери Фонду, зокрема шляхом запровадження санаторно-курортного лікування застрахованих осіб та дитячого оздоровлення. Фонд розробив пропозиції змін до базового закону. А після свого виступу Євген Володимирович відповів на гострий питання, які були задані присутніми на круглому столі.

Як зазначив, Василь Піддубний, голова Київського обласного об’єднання організацій роботодавців України: «Що раніше, що тепер, для роботодавців є важливою сплата внесків, а особливо як вони витрачаються. Фонд соціального страхування сьогодні величезна організація з великим бюджетом. Роботодавці  сплачуючи  єдиний соціальний внесок хочуть взамін отримувати якісні послуги. І Фонд повинен в цьому випадку працювати як сервісна служба»

санаторий

Сергій Слепенков, заступник директора департаменту медичних та соціальних послуг Фонду соціального страхування України, у своїй доповіді зупинився детально на специфіці організації санаторно-курортного лікування для двох категорій громадян – тих, хто потребує реабілітації після проходження лікування в стаціонарі та ті, хто постраждав на виробництві. Також торкалися питань реабілітації учасників антитерористичної операції на сході України, інвалідів, чорнобильців, які працюють.

Організатор круглого столу, Ольга Тарасенко, голова Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців санаторно-курортних та оздоровчих закладів зазначила про необхідність відновлення у повному обсязі профілактичних соціальних послуг працівникам-застрахованим особам Фондом соціального страхування України, в тому числі — санаторно-курортного лікування, оздоровлення дітей, фінансової підтримки санаторіїв-профілакторіїв підприємств і навчальних закладів.

санаторий

Ураховуючи важливість забезпечення одержання особами, застрахованими у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, та їх дітьми профілактичних соціальних послуг, запропоновано вжити заходів для всебічного та ґрунтовного опрацювання питання щодо визначення ефективних механізмів підтримки надання відповідних послуг і за підсумками проведеної роботи ухвалити необхідні рішення.

У відповідності до змін, коли застраховані особи самі обирають санаторно-курортний заклад, постає необхідність відповідності закладу світовим критеріям якості, використання новітніх технологій. Так науковцями були запропоновані новітні системи діагностики BioPromin, які можуть бути впровадженні в систему контролю якості та моніторингу ефективності санаторно-курортного лікування.

Жваві дискусії викликали питання укладання тристоронніх угод та обговорили болючі питання щодо складності документообороту паперових документів — пересилки договорів.

Підтримали одноголосно всі учасники «круглого столу» необхідність створення міжвідомчої робочої групи, до яких потрібно включити експертів та представників громадського сектору, профспілок, роботодавців задля напрацювання спільних для всіх «правил гри», вибудувати зручну для всіх модель взаємодії. Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців санаторно-курортних та оздоровчих закладів за результатами круглого столу наголошує на крайній необхідності повернення фінансування за рахунок коштів Фонду соціального страхування санаторно-курортного лікування застрахованих осіб та дитячого оздоровлення.

санаторий

Партнери заходу: BioPromin, VODA UA.

Медійна підтримка: Журнал Ukrainian people, Журнал «Мир Туризма», медіа група ГолосUA, 1-й блог-журнал України LuckyUkraine, портал styler.com.ua, портал МамаWOW, PR-агенція Be my media, портал Studioofmydreams, онлайн-журнал Harved online, портал Афиша — мы ищем, вы отдыхаете, портал Столічний дозор.

Технічний організатор: 1-й блог-журнал України LuckyUkraine Тарасенко Олеся

Додаткова інформація:

Всеукраїнське об’єднання організації роботодавців санаторно-курортних та оздоровчих закладів (далі ВООР) є всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців, утвореним відповідно до Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності», є неприбутковою організацією. До складу ВООР входить 15 обласних організацій роботодавців.

Основною метою діяльності ВООР є захист прав та законних інтересів своїх членів у економічній, правовій, соціально-трудовій та інших сферах їх діяльності, в тому числі у відносинах з іншими сторонами соціального діалогу на національному, галузевому та місцевому рівнях.

Основними завданнями ВООР є сприяння всебічному розвитку діяльності курортів в Україні та залучення юридичних і фізичних осіб до всіх форм відпочинку, оздоровлення та санаторно-курортної діяльності, в тому числі підготовка пропозицій до проектів державних цільових програм і прогнозів розвитку санаторно-курортних та оздоровчих закладів.