Події

Опущення живота перед пологами. Причини і ознаки

Приблизно з 34-36 тижня вагітності у майбутньої мами може з’явитися відчуття незвичайної легкості: стало легше дихати, не мучить печія, малюк не штовхається в підребер’ї, його ворушіння стали більш м’якими і плавними. Це означає, що дитина поміняла свою позицію — її голівка опустилася в малий таз і зафіксувалася, дно матки опустилося, звільнивши діафрагму, візуально живіт вагітної став нижче. В акушерстві це називається «становленням плода», або, просто кажучи, опущеними живота перед пологами.

Опущення живота

Якщо ви відчули легкість в області грудної клітини приблизно за 2-4 тижні до пологів, але сумніваєтеся в причинах того, що відбувається, то встаньте перед дзеркалом і покладіть долоню між грудьми і дном матки, тобто верхньою частиною живота. Долоня вільно помістилася? Значить, живіт опустився, і приблизно через місяць або раніше ви зустрінетеся зі своїм малюком. Чи варто переживати і викликати акушерський супровід до пологів? Зараз все розповімо.

ЦЕ ТАКОЖ ЦІКАВО: АНАЛИЗЫ ДЛЯ БЕРЕМЕННЫХ: ЧТО, КОГДА И ЗАЧЕМ

Чи завжди опускається живіт?

Ні, це відбувається не завжди і залежить від декількох факторів:

  • статури жінки
  • розміру плоду
  • перша вагітність або наступні

Якщо у жінки слабкі м’язи преса, вузький таз, вагітність — друга або наступні, якщо плід має невелику вагу, то живіт може не опуститися, або опуститися пізно, а дитина займе стартову позицію в малому тазі перед пологами або безпосередньо під час пологів. І це один з варіантів норми. Не варто турбуватися, якщо вагітність добігає кінця, а ви не помічаєте в положенні живота ніяких змін.

Ознаки опущення живота

Ознаки опущення живота можуть відчуватися як приємні, так і дискомфортні. З одного боку, звільняються діафрагма і верхній відділ травного тракту. З іншого — посилюється тиск на органи малого тазу.

Жінка відчуває себе легше:

  • зникає задишка
  • зникає печія
  • припиняються болі в спині
  • ворушіння малюка стають більш комфортними 

Майбутня мама відчуває дискомфорт:

  • З’являються болі в області промежини і тазу
  • «Прострілює» біль в ноги
  • Прискорені позиви в туалет і нетримання сечі
  • Запори 

ЦЕ ТАКОЖ ЦІКАВО: КАК БЕРЕМЕННОЙ БЕСПЛАТНО ПОЛУЧИТЬ ПУТЕВКУ В САНАТОРИЙ

Ознаки швидкого наближення пологів

Ознаки швидкого наближення пологів найчастіше ніяк не пов’язані з опущеням живота, тому не варто хвилюватися і їхати в пологовий будинок, якщо передбачувана дата пологів ще далеко (від 4 до 2 тижнів), а ви помітили, що голова малюка вже зайняла місце в малому тазу. Прислухайтеся до себе і зверніть увагу на інші знаки. Зменшився апетит, часто кам’яніє живіт? Або час від часу відбуваються нерегулярні тренувальні перейми? Значить, пологи вже близько, але, коли саме вони відбудуться, точно передбачити неможливо. Про те, що все станеться зовсім скоро, ви дізнаєтеся, якщо

Якщо сумніваєтеся або важко визначити свої відчуття, порадьтеся з лікарем або зі своєю акушеркою. Не відбувається нічого подібного? Значить, немає приводів для занепокоєння. Більше відпочивайте, знайдіть зручну позу для сну і не допускайте перевтоми. Саме час підготувати речі для малюка і вашого перебування в пологовому будинку: до радісної події залишилося зовсім небагато часу!