Події

Підв’язування живота та кесарів розтин: що варто знати

Соціальні мережі можуть змусити вас повірити в те, що підв’язування живота — це новий терапевтичний метод, проте він існує вже багато століть.

Підв'язування живота

Принцип дії підв’язування живота

Під підв’язуванням живота мається на увазі обгортання його тканиною. Тканина зазвичай щільно прилягає і допомагає підтримувати живіт та утримувати його на місці.

Тіло породіллі продовжує зазнавати змін після пологів і така підтримка може допомогти йому правильно та ефективно відновитися.

У той час, як попередні покоління використовували для підв’язування прості шматочки муслінової тканини, сьогодні підв’язування живота може проводитися за допомогою різтих тканин: короткі і довгі слінги-шарфи, слінги з кільцями, май-слінги з широкики плечовими лямками, бенкунг тощо.

Підв’язування живота та кесарів розтин

Підв’язування живота може стати корисним інструментом в період післяпологового відновлення, особливо якщо у вас був кесарів розтин. На відміну від вагінальних пологів, кесарів розтин має результатом розрізування безлічі шарів тканини і м’язів. Підв’язування живота може допомогти забезпечити правильне загоєння розрізу.

Період відновлення може бути повільнішим та дискомфортнішим для жінок, яким зробили кесарів розтин, порівняно з тими, хто народив вагінально. Результати одного проспективного рандомізованого контрольованого дослідження, проведеного в рамках спільного проекту Табризького Університети Медичних Наук та Ґолестанського Університети Медичних Наук (Іран),  показують, що жінки, яким робили кесарів розтин і які практикували підв’язування живота в період післяпологового відновлення, менше страждали від болю, кровотеч та дискомфорту в порівнянні з тими, хто мав кесарів розтин та не застосовував підв’язування живота. Показники болю та дискомфорту були нижчими в групі породіль, які практикували підв’язування живота, порівняно з контрольною групою, а рівні гемоглобіну та гематокриту були вищими, що дуже важливо у зв’язку зі значною втратою крові в пологах.

Тому вагітним жінкам, особоиво тим, яким по показам заплановано кесарів розтин, варто ще в період вагітності вивчити тему підв’язування живота, проконсультуватися з приводу даного елемента післяпологового відновлення зі своїм гінекологом та слінгоконсультантом, щоб післяпологовий період минув найбільш комфортно.

Авторка статті:

Ольга НиколюкОЛЬГА НИКОЛЮК — сертифікована слінгоконсультантка, членкиня Громадської Організації «Всеукраїнська Асоціація Слінгоносіння», авторка слінгоблогу O_Sling, співзасновниця студій підготовки до пологів та післяпологового відновлення через східний танець і підв’язування живота Babywearing Oriental Dance