Події

Чи потрібна дієта під час грудного вигодовування?

Новоспечені матусі найбільше переймаються тим, як правильно харчуватися, щоб не нашкодити маленькому клубочку щастя. Одні матусі сидять на суворій дієті, інші — їдять все, що їм хочеться. Суперечки на тему харчування точаться і між фахівцями. Чи притримувалися дієти і які це дало результати, розказали і мами-експерти.

правильное грудное вскармливание

Що говорять мами

Наталія Арцева радить притримуватися здорового харчування. При чому як під час вагітності, так і при грудному вигодовуванні. Не зводити себе з розуму на тему «недостатньої кількості молока». Вважає, що його кількість залежить від генетичної схильності. Тому варто частіше прикладати дитину до грудей і не зловживати догодовуванням сумішшю. 

Мама-експерт Аліна притримувалася думки лікаря Комаровського і їла все, що хотілося, але в межах. Екзотичні страви радить вживати в обмеженій кількості і спостерігати за реакцією малюка. 

Постійна учасниця рубрики Марина Ткач радить притримуватися збалансованого харчування, щоб дитина отримувала поживні елементи та вітаміни. Відзначає, що таке харчування дозволить і мамі відновити форму після вагітності. При цьому не знущатися над собою пустим супом, але і не зловживати алергенами та важкою їжею. Притримуватися такого харчування варто хоча б до 6 місяців малюка. 

Мама Світлана Мозган говорить, що харчувалася так, як і в повсякденному житті не притримуючись жодних дієт. Діти сприймали їжу добре.

Думка фахівців

Консультант з грудного вигодовування Альона Бабіч вважає абсолютно безглуздим притримування будь-яких дієт годуючою мамою, оскільки їжа перетравлюється і ніяким чином не впливає на молоко матері. Виключити варто тільки ті продукти, на які батьки мають алергію. 

Лікар Комаровський радить все ж утримуватися від низки різних продуктів. Жирних, гострих, солоних, кислих, таких, які викликають алергію та впливають на газоутворення.

Отже, харчування мами має бути калорійним, збалансованим і різноманітним. З новими стравами слід бути обережним і вводити їх в раціон поступово. Але головний принцип дієти — це гарний психологічний стан мами, тому занадто суворі обмеження геть!

В пологових же будинках список продуктів рекомендованих до вживання ну дуже обмежений. Лікарі в пологовому радять притримуватися суворої дієти в перший місяць життя дитинки і потім потроху розширювати раціон, але на гостре, кисле, солодке, солоне і смажене варто на довго накласти табу. 

Яких принципів притримуватися при годуванні груддю, залежить лише від самою мами. Часто притримування дієти скоріше необхідне для психологічного спокою мами. Для заспокоєння совісті. Щоб не картати себе за з’їдений борщ, в момент, коли малятко плаче від коліків. Головне, що варто пам’ятати, це те, що організми у всіх різні, і реакції на різні продукти також індивідуальні. Якщо сусідка сидить на суворій дієті, це не означає, що і вам треба. І навпаки, якщо хтось їсть полуницю кілограмами — не означає, що і у вас вона пройде без наслідків. Насолоджуйтесь періодом грудного вигодовування і не перетворюйте його на каторгу.

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака