Події

Я народила, так чому я така нещасна?

Ми всі чули розповіді новоспечених мам, що мить народження дитини — це найщасливіша мить в їхньому житті. Коли вперше бачиш дитину, чуєш її голос, торкаєшся крихітних пальчиків, вдихаєш аромат. Всі ці відчуття можна описати одним словом — щастя. І це відчуття щастя надає сил для подальшої нелегкої роботи — бути мамою.
нещаслива

Що відбувається з мамою?

Але інколи все може відбуватися інакше. Ти спочатку відчуваєш щастя і радість, але через кілька годин або днів на зміну йому приходить зовсім протилежне відчуття — сум, туга, печаль. Ти змучена та втомлена, постійно хочеться плакати, настрій на нулі. І до всього цього приєднується почуття провини — бо ти ж повинна радіти, у тебе все чудово, ти стала мамою, то чому ти не посміхаєшся?

Може, з тобою щось не так?
Насправді з тобою все добре.
Такий стан післяпологового смутку називається baby blues, і він виникає у 40-80% жінок.
Він виникає через різкі гормональні зміни у жінки після народження дитини та через сам досвід пологів. Також, зниження настрою після народження дитини пов’язане з різкою зміною ритму життя, поганий сон, сильну втому.

Частіше бебі-блюз виникає на 3-5 день після пологів та може тривати від кількох днів до двох тижнів. Якщо пригнічений настрій триває довше, то можна підозрювати початок післяпологової депресії.

Що робити мамі

Що можна зробити, якщо ти відчуваєш симптоми післяпологового смутку?

Дозволь собі посумувати. За минулим життям, за спокійним сном, за чимось іще, що тобі важливо. Поділися своїми почуттями з близькими. Зроби собі щось приємне або попроси рідних тебе розрадити.

Дай собі час адаптуватися до нової ролі матері. Не намагайся все робити ідеально і всюди встигати. Не критикуй себе, а підтримуй. Стань сама собі доброю матір’ю.

Проси про допомогу з дитиною та побутом. Відпочивай та відволікайся на щось цікаве. Твоє життя з народженням дитини не повинно перетворитися на день бабака.

Ольга Карпенко
Авторка матеріалу — лікарка-психологиня громадської організації «Клуб підтримки вагітності та материнства Лада» — Ольга Карпенко.