Події

Як прийняти своє тіло після пологів

Твоє тіло — унікальне. Під час вагітності воно трансформується, змінює власні форми та розміри. Тіло тяжко працює всі дев’ять місяців, а під час пологів за короткий час проводить неймовірну роботу і народжує нове життя. Звісно, після такої праці тіло не може виглядати, як раніше.
прийняти своє тіло

Як прийняти своє тіло після пологів, якщо тобі не подобається зображення у дзеркалі

Ми підсвідомо намагаємось підігнати тіло після пологів під стандарти допологової краси. Деякі жінки майже відразу після народження дитини йдуть до спортзалу, намагаючись підкачати прес і позбутися розтягнутого живота. Інші сідають на дієту, щоб скинути “зайві” кілограми. А деякі так соромляться власного тіла, що припиняють гарно вдягатися і ховаються в безрозмірний одяг. А коли дивляться на себе оголених у дзеркало, то починають плакати.

Чиєсь тіло змінюється більше, чиєсь менше.

Хтось “повернеться до форми” через пару місяців, хтось через рік. А деяким жінкам доведеться звикати до зовсім нового вигляду. І це не є ні добрим, ні поганим. До своїх змін в зовнішності треба ставитися з добротою і прийняттям. Як ти турбуєшся про дитину, гладиш її, пестиш, розповідаєш, яка вона гарна і як ти її любиш, так потрібно турбуватися і про власне тіло. Воно кожен день працює для тебе, надає тобі змогу жити та насолоджуватися життям.

Як на практиці можна прийняти власне тіло після пологів?

Ось декілька простих порад, які допоможуть подивитись на себе люблячими очима:
  • Якщо ти звикла порівнювати себе з ідеальними жінками з інстаграму, швидше відписуйтеся від них. Тому що ти все одно не знайдеш правди під фотошопом, а лише будеш засмучуватися, що ти не така ідеальна.
  • Дивись на себе в дзеркало з любов’ю. Погладь себе, зроби самомасаж, натри себе ароматним кремом. Скажи собі, що любиш себе будь-якою.
  • Придбай собі гарну одежу по розміру. Ти точно заслужила це. Не треба намагатися влізти в допологові джинси. Купи собі нові, які гарно сядуть по фігурі.
  • Пам’ятай, що тебе люблять не за тіло, а за душу. Якщо не віриш, спитай у близьких, чи заважає їм твій новий вигляд любити тебе і приймати.

Люблячими очима

А наостанок пропоную зробити таку практику, яка називається “Люблячими очима”.

Сядь зручно перед дзеркалом.
І спочатку дивись на себе п’ять хвилин зневажливим поглядом.
Роздивись всі свої недоліки, покритикуй себе за них, дай пару непроханих порад з приводу своєї зовнішності.
Як ти себе відчуваєш? Певно, що не добре. А якщо ти завжди дивишся на себе таким чином і навіть не помічаєш цього?
А тепер подивись на себе інакше: з любов’ю, турботою, піклуванням. Ти унікальна, неповторна. На всьому світі немає іншої такої жінки. Ти красуня! Дивись на себе так, як ти дивишся на власну дитину.

Як тепер почуваєшся?
Спочатку люблячий погляд може не виходити легко, або ж ти не повіриш в те, що ти гарна. І це не дивно! Бо скільки часу ти осуджувала себе, скільки пригноблювала!

Тепер, щоб відчути любов до себе, треба дивитись на себе люблячим поглядом і казати добрі слова собі кожного дня. І одного разу ти дійсно побачиш у дзеркалі неймовірну красуню і зрадієш, що ти така, яка ти є.

 

Ольга Карпенко
Авторка: Ольга Карпенко, лікарка-психологиня громадської організації «Клуб підтримки вагітності та материнства Лада»