Дитина в домі: як діяти батькам
Мама може бути тривожна та емоційна під впливом гормонів, тато – трішки загублений від нерозуміння, що робити із пакунком щастя, цілою купою речей, що з’явилася вдома невідомо звідки у додаток до маляти, та де тепер його – татове – місце.
Чоловік несміливо пропонує допомогу. Часто дещо незграбно. Новоспечена матуся вирішує, що швидше та якісніше зробить все сама. Або на допомогу мчить бабуся, зі знаннями радянського союзу. Саме ця мить часто розпочинає рух сім’ї двома паралельними прямими, які, як відомо, не перетинаються. Однією з них рухаються мама з малюком, іншою – тато.
Але може бути й по-іншому.
Малюк в домі: як діяти батькам
Спробуймо відволіктися від реальних людей і уявити собі абстрактну сім’ю, де мама з татом – цілком звичайні люди, що мають голову, руки й всі базові людські вміння.
Тоді тато зрозумів, що кількість солі у супі зараз не дуже непокоїть його дружину, як і кількість чистих шкарпеток у домі. Відпочиваючи після роботи, він почав класти поруч із собою малюка, щоб жінка могла прийняти душ. Коли подружжя хотіло на вечерю щось складніше, ніж гречка з мультиварки, готові страви привозили служби доставлення.
Час минув, малюк підріс. Мама з татом пережили цей важкий період і стали одне для одного ще ближчими та ціннішими. Ні в кого не постраждала, ні спина, ні здоровий глузд.
В червні цього року розпочала свою роботу Гаряча лінія підтримки батьків після пологів, розроблена командою спеціалісток ГО «КПВМ «Лада».
Цей проєкт організований у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадського суспільства в Україні», що впроваджується Isar Ednannia за фінансової підтримки Європейського Союзу.