Події

Дитина в домі: як діяти батькам

Коли на порозі будинку з’являється симпатичний конвертик із малюком, усі відразу забувають, хто і про що домовлявся «до».

Дитина в домі
Мама може бути тривожна та емоційна під впливом гормонів, тато – трішки загублений від нерозуміння, що робити із пакунком щастя, цілою купою речей, що з’явилася вдома невідомо звідки у додаток до маляти, та де тепер його – татове – місце.

Чоловік несміливо пропонує допомогу. Часто дещо незграбно. Новоспечена матуся вирішує, що швидше та якісніше зробить все сама. Або на допомогу мчить бабуся, зі знаннями радянського союзу. Саме ця мить часто розпочинає рух сім’ї двома паралельними прямими, які, як відомо, не перетинаються. Однією з них рухаються мама з малюком, іншою – тато.
Але може бути й по-іншому.

Малюк в домі: як діяти батькам

Спробуймо відволіктися від реальних людей і уявити собі абстрактну сім’ю, де мама з татом – цілком звичайні люди, що мають голову, руки й всі базові людські вміння.

Припустимо також, що ніхто у цій сім’ї не приписує іншому надзвичайних вмінь на кшталт передбачення майбутнього чи телепатії. Наші герої нормально сприймають свої та чужі помилки, не стидаються просити про допомогу та підтримку. Повернувшись із пологового, новоспечена матуся чесно розповіла чоловікові про свій фізичний та моральний стан. А він зізнався, що і не здогадувався, що їй боляче сидіти та ходити в туалет; що груди – у тріщинах; що від перевтоми та перепадів настрою стерлася межа між сном та реальністю.

Тоді тато зрозумів, що кількість солі у супі зараз не дуже непокоїть його дружину, як і кількість чистих шкарпеток у домі. Відпочиваючи після роботи, він почав класти поруч із собою малюка, щоб жінка могла прийняти душ. Коли подружжя хотіло на вечерю щось складніше, ніж гречка з мультиварки, готові страви привозили служби доставлення.

Батьки для маляти стали практично повністю взаємозамінними, окрім грудного вигодовування. І навіть якщо мама помічала, що малюка вивезли на прогулянку не у тій шапці, або не у звичний час, вона просто дякувала і раділа можливості зустрітися з подругою чи почитати книгу.

Час минув, малюк підріс. Мама з татом пережили цей важкий період і стали одне для одного ще ближчими та ціннішими. Ні в кого не постраждала, ні спина, ні здоровий глузд.

Історія повністю вигадана. Але вона цілком може стати реальною історією саме вашої сім’ї.

В червні цього року розпочала свою роботу Гаряча лінія підтримки батьків після пологів, розроблена командою спеціалісток ГО «КПВМ «Лада».

Цей проєкт організований у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадського суспільства в Україні», що впроваджується Isar Ednannia за фінансової підтримки Європейського Союзу.  

Ірина Дубенська
Авторка: Ірина Дубенська, мама доні-школярки ти однорічного синочка, ГО «КПВМ «Лада»