Події

Консультація юриста. Права людини щодо визначення якості вакцини

Питання вакцинації стосується кожної сім`ї та хвилює багатьох батьків, адже саме вакцинація захищає дітей від страшних хвороб.

юрист - брачный контрактЮрист, адвокат та керівник компанії «Довіритель» Вікторія Мінаєва розповіла, які права мають батьки, що вирішили щепити своїх дітей.

Для всіх турботливих батьків важлива якість вакцин. 

Для того щоб отримати максимум інформації, необхідно:

  1. Перше і головне — це потрібно візуально оглянути вакцину. Перевірити етикетки на флаконі або ампулі. Вивчити термін придатності вакцини. Подивитися, чи є ознаки пошкодження флакона або ампули, а також чи є видимі ознаки сумнівного змісту флакона або ампули. Необхідно визначити: чи не піддавалася вакцина заморожуванню. Більшість вакцин заморожувати не можна. Живу поліомієлітну вакцину зберігають у морозильній камері. Вакцину можна заморожувати і розморожувати кілька разів згідно з інструкцією.
  2. По-друге — ми маємо право вимагати копію реєстраційного посвідчення, виданого Міністерством охорони здоров’я, номер якого вказаний на упаковці вакцини або в інструкції, а також копію сертифіката на кожну партію.
  3. Необхідно дізнатися, в яких умовах зберігаються вакцини. За правилом, вакцини повинні зберігатися при температурі від +2 до +8 ° C. Ви маєте право попросити показати Вам, де зберігається вакцина, дізнатися температурний режим і навіть самостійно виміряти температуру в місці, де зберігається вакцина.
  4. Крім цього, батьки мають право вимагати для вивчення журнал обліку надходження і витрати вакцини, а також журнал реєстрації температурного режиму холодильника.
  5. Якщо ж у Вас все одно виникли сумніви з приводу якості вакцини, Ви маєте право зробити експертизу вакцини в спеціальній лабораторії.

Нехай дітки будут здорові!