События

Подорожі з немовлям: варто чи ні?

Ось і дочекалися теплого сонечка і літньої спеки. Час збиратися у відпуску, але чи варто їхати з немовлям? Цим питанням переймається кожна новоспечена матуся. Наскільки необхідні поїздки малюку — питання спірне. Деякі авторитетні педіатри вважають, що дітям до трьох років цілком достатньо відпочинку за містом на дачі. Головне — максимум свіжого повітря і вітамінів. Хтось радить дихати морським повітрям.

Що радять мами-експерти

Наші ж мами-експерти мають свій погляд на це питання. Марина Ткач рекомендує за можливості дочекатися доки дитинці виповниться рік і вже потім планувати далекі поїздки, але якщо маля з легкістю переносить подорожі, то чому б і не влаштувати сімейний тріп?

Катерина Петрова радить враховувати, що під час зміни клімату, наступає акліматизація організму і переносять цей процес всі по-різному. Мама-експерт Марта Сидоренко рекомендує завчасно продумати місце і вид транспорту для подорожі, зібрати дорожню аптечку та взяти з собою предмети гігієни і  харчування, до яких звик малюк.

Важливі речі

Загалом збираючись на відпочинок з немовлям слід подумати про такі речі:

Якщо ви збираєтесь за кордон, то краще вибрати країну зі схожою кухнею. Так ви уникнете проблем із животиком та небажаної алергії на незнайомі продукти та спеції.

Яким транспортом їхати? У літаках часто закладає вушка від перепадів тиску, але це швидкий спосіб дістатися до місця призначення. В цілому, дітки на грудному вигодовуванні нормально переносять перельоти, малюкам на штучному годуванні слід частіше пропонувати суміш або водичку. Є свої переваги і у сімейних подорожах автомобілем. За необхідності ви можете зупинитися в будь-який час і дати дитинці змогу розвіятися. Подорожуючи потягом певно найважливіше — це запастися терпінням. Але є і свої переваги, ви зможете всю увагу приділити маляті, оскільки не треба керувати авто, та і проблем із болем у вушках теж не буде.

Що брати з собою у подорож

Тепер поговоримо про must have у дорозі:

  • Аптечка: жарознижуюче, свічки від запорів, суспензії від кольок, краплі від нежитю, засіб від алергії;
  • Засоби гігієни: крем, серветки вологі і сухі, підгузки;
  • Їжа: для дітей на штучному вигодовуванні візьміть звичну суміш, а для дітей на грудному вигодовуванні достатньо не забути маму;
  • Розваги: залежно від віку дитини брязкальця, іграшки, книжечки;

Обов’язковим атрибутом будь-якої поїздки є гарний настрій і позитивне налаштування. Беріть його побільше.

Загалом, подорожі з немовлятами — річ дуже індивідуальна. Зустрічаються матусі, що подорожують на великі відстані з перших днів після народження, а є й ті, що не наважуються і до трьох років. Головне тут прислухатися до власних бажань і слідкувати за станом малюка.

Не забувайте, що найважливіше для дитини в цей період — це здорова і задоволена мама. Якщо для цього мамі потрібен відпочинок біля моря чи у горах, то приємних вам подорожей.

Тетяна Бучака

 

Тетяна Бучака