Події

Зима та вітаміни для дитини

Осінь — період найбільшого насичення вітамінами. Адже страви включають різноманітні овочі та фрукти щойно зібрані на городі. Дбайливі господарочки намагаються зробити заготівлі на зиму, щоб збагачувати вітамінами своїх маленьких дітлахів і взимку. Секретами збереження городини без втрати користі традиційно діляться мами-експерти.

вітаміни

Марина Ткач, постійна учасниця рубрики, відзначає, що найкращий спосіб збереження вітамінів — це заморожування. Тому намагається зробити як можна більше заготівель. Розморожені смаколики можна додавати до страв, варити компот або їсти. Однак не всі ягоди однаково гарно переживають заморожування. Деякі втрачають форму або і зовсім розповзаються. Такі краще консервувати без термообробки. Мама Катерина Єрмоленко звикла купувати вітаміни у аптеці, а матуся Катерина Петрова радить заморожувати калину та малину і робити з них взимку відвар при простуді.

Як зберегти вітаміни на зиму?

Фахівці говорять, що під час заморожування зберігається найбільша кількість корисних речовин, а шкідливі помирають. Єдиним недоліком є те, що фрукти і овочі не підлягають повторному зберіганню, тому виникає необхідність зберігати порціонно. 

За кількістю збережених вітамінів не поступається і сушіння. Під час цього процесу фрукти та ягоди втрачають до 80% вологи і тому можуть зберігатися тривалий час. Для цього можна використовувати спеціальні сушарки, звичайні духовки або сушити на сонці. Такі плоди придатні до вживання для дітлахів найменшої вікової категорії. 

Трохи менше користі у ягодах, які зацукровували. Простіше кажучи, помили та пересипали цукром, але термічно не обробляли. Такі заготівлі необхідно зберігати в холодильнику, а через високий вміст цукру не зловживати ними. 

Квашення або соління також є непоганим способом зберігання овочів. При цьому залишається максимальна кількість вітаміну С та мікроелементів.  Але все ж велика кількість солі або гірчичного порошку не дозволяє вводити такі продукти дітям молодше 1,5 року. 

Традиційне консервування має перевагу у тривалому зберіганні при широкому діапазоні температур. Але при цьому плоди піддаються термічній обробці, що знищує значну кількість вітаміну та мікроелементів. До того ж велика кількість оцету чи інших консервантів робить ці заготівлі не придатними до вживання дітьми молодшими трьох років. 

Оскільки способів є чимало, то кожна господиня може обрати зручний для себе. А що занотувати не вдасться, можна пошукати на прилавках магазинів. Приємної всім зимівлі.

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака