Події

Як батьки можуть допомогти своїм дітям добре харчуватися

Дитинство — це час закладання фундаменту позитивних і корисних здорових харчових звичок. Доповідь групи експертів на тему «Виховання здорового харчування у дітей» акцентує нашу увагу на ключовій ролі сімей у створенні харчових звичок у дітей.

харчування дитини

Діти орієнтуються на своїх батьків і вихователів при будь якому виборі та поведінці; тому, в залежності від того, як батьки годують своїх дітей, буде здійснюватися безпосередній вплив на розвиток їх харчових звичок. Про те, все одно залишається відкритим питання, —  як годувати своїх дітей …

ЦЕ ТАКОЖ ЦІКАВО: 12 СОВЕТОВ, КАК СЭКОНОМИТЬ ВРЕМЯ НА ГОТОВКЕ

Практику годування можна класифікувати відповідно до способів, якими батьки заохочують харчові звички і поведінку своїх дітей. Експерти ділять загальний батьківський підхід до годування на дві групи:

Стиль годування: ставлення та емоційний контекст, який батьки можуть створити під час їжі.

Практика годування: специфічна поведінка, яку використовують батьки для того, щоб заохотити дитину щось з’їсти.

Стиль і практика годування пов’язані з факторами, що стосуються харчування дітей, таких як харчові звички та ІМТ. Експерти радять батькам спробувати застосовувати позитивний підхід до виховання: набір специфічних стилів годування та поведінки, що дозволяють батькам годувати дітей у спокійній та затишній обстановці для гармонійного розвитку дитини на шляху до формування здорового харчування.

«Завдяки підтримці та заохоченню, батьківській приклад може з самого початку спрямувати дітей на шлях здорового харчування».

Як реалізувати позитивний стиль годування

Стилі батьківського впливу можуть бути класифіковані відповідно до рівнів контролю, які батьки покладають на годування своєї дитини, та емоційності, з якою вони висловлюють свої вимоги. На думку експертів, можна визначити чотири основні стилі годування:

  • Авторитетний стиль, реалізується головним чином батьками, які розуміють чого хочуть досягти та прислуховуються до потреб дитини
  • Авторитарний стиль, представлений в основному батьками, які воліють до жорсткого контролю з низькою чутливістю до потреб дитини
  • Потуральний, представлено в основному високочутливими батьками, які йдуть на поводу бажань дитини
  • Байдужий, представлено в основному батьками, які мають тенденцію не піклуватися про те, що їдять їх діти

Дослідження показують, що підтримуючий і інформативний підхід до харчування, що реалізується через авторитетний стиль пов’язаний зі здоровішою харчовою поведінкою, більш якісним регулюванням споживання енергії та меншою тенденцією до недоїдання або переїдання, у порівнянні з іншими стилями годування.

Використовуючи цей стиль годування батьки скеровують дітей емоційним теплом і поясненнями, встановлюючи розумні вимоги і чіткі обмеження, залишаючись при цьому чутливими до дитячих потреб. Таким чином, батьки допомагають дітям набувати знання про їжу та здорові харчові звички на майбутнє.

Деякі корисні повсякденні поради для позитивного стилю годування

Спілкуйтеся: встановіть певні межі та керуйте поведінкою дитини, надаючи пояснення та необхідну інформацію.

Визначте потреби дитини: будьте уважні до потреб дітей, звертайте увагу на їхні сигнали голоду та ситості, щоб не порушити їх здатність до саморегулювання.

Зробіть здорову їжу привабливою: підкресліть задоволення від споживання здорової їжі, а не просто розповідайте дітям, що це добре для них, адже діти можуть асоціювати здорову їжу з приємним смаком. Переконайтеся, що здорові продукти, якими ви годуєте дітей, смачні та приємні.

Як прийняти позитивні методи годування

Дослідження показують, що позитивна практика (середовище, що заохочує дитячу компетентність, регулярний прийом їжі, батьківське моделювання здорового харчування, доступ до здорової їжі тощо) пов’язані зі здоровою їжею у дітей від дошкільного до підліткового віку.

Деякі позитивні методи годування:

Будьте зразком для наслідування: діти будуть частіше харчуватися здоровою їжею, якщо вони бачать, що їхні батьки їдять те саме і їм це подобається, тож демонструйте хороший приклад!

Будьте ініціативними: дайте їм якомога більше здорової їжі — чим більше їжі вони спробують, тим більше їжі їм сподобається. Спробуйте запропонувати різноманітні страви, смаки та текстури.

Не здавайтесь! Повторний вплив є потужним інструментом для заохочення дітей до вживання здорової їжі. Чим більше вони спробують, тим більше продуктів і страв їм сподобається. Однак, якщо дитина ненавидить певну їжу, важливо це взяти до уваги.

Дослідження показали, що споживання йогурту пов’язане з більш високим рівнем споживання здорових продуктів, таких як фрукти та цільні зерна. Це логічний засіб поліпшення як сніданку, так і загальної харчової якості дієти.

Вибір їжі та поведінка дітей впливають на власні практики та стилі харчування батьків. При знайомстві дітей з широким колом здорової їжі, батьки надають їм   дорогоцінну підтримку в побудові здорових харчових звичок. На практиці, йогурт може бути цінним інструментом у допомозі батькам щодо введення здорової їжі в дієту своїх дітей.

Джерело