Події

Чи варто дитині навчатися влітку?

Чи варто замінити надувну подушку для плавання на підручник з історії? Коротка відповідь – ні. Влітку потрібно відпочивати тілом і мозком, накопичувати внутрішній ресурс та набиратися мотивації.

навчання влітку

Утім, якщо думати довгостроково – навчатися корисно повсякчас. Особливо влітку, адже за три місяці мозок геть забуває вивчене, а в результаті дитині буде складніше зосередитися на одній справі. Відсутність мозкової активності призводить до того, що наявні нейронні зв’язки слабнуть, а нові утворюються повільніше.

Тож мозок улітку дійсно потребує навчання! Як розвивати мозок розслаблено та весело, відпочиваючи на законних канікулах? Експерти онлайн-школи «На Урок» дали кілька дієвих порад.

Розвиваємо нейропластичність

Коли ми вивчаємо щось нове, мозок формує нейронні шляхи, тобто нові зв’язки між клітинами мозку. Цей процес називають нейропластичністю. І саме він  сприяє покращенню пам’яті та розвитку когнітивних здібностей. 

Що цікаво: нейропластичність можна розвинути не тільки завдяки навчанню. Однак вона напряму впливатиме на його ефективність! І на багато іншого: стресостійкість, критичне мислення та навіть оптимістичний світогляд. Тож варто допомогти дитині розвинути нейропластичність, це точно стане у пригоді! Тим паче, що влітку для цього є час.

Як розвивати нейропластичність влітку?

  1. Медитуйте. Кілька разів на день запитуйте себе: «Що я відчуваю? Який у мене настрій?». Далі – зосередьтеся на власному диханні, намагаючися відкинути всі думки. 
  2. Зосередьтеся на власних звершеннях. Це допоможе не критикувати себе, не ототожнювати з ситуаціями та вчинками. Наприклад, «Я ще не читав шкільну літературу» замість «Я поганий, адже не читаю програмні твори влітку».
  3. Фокусуйтеся на позитивних моментах. Так мозок формуватиме відповідні нейронні зв’язки! Замість негативних установок на кшталт «Я не впораюся», промовляйте позитивні – «Я обов’язково впораюся, адже багато працювала». 

Цілепокладання: планування та звички

Цікаве та насичене життя ледь не завжди є результатом детального плану. І діти це теж мають розуміти! Так-так, мрії можуть назавжди лишитися лише мріями, якщо не прописати кроки їхнього досягнення! І літо – чудова пора, яка може стати вкрай продуктивною та наблизити школяра до мети.

А зробити це можна лише вивчаючи щось нове. Дитина прагне вступити до престижного вишу? Потрібно вивчати англійську. Мріє стати крутим айтішніком? Варто більше цікавитися інформаційними технологіями. 

Звісно, шкільна освіта не завжди є головним механізмом досягнення особистої мети школярів. Утім, вона охоплює ледь не всі сфери життя, тож точно можна знайти собі щось до душі. І це також може бути метою на літо!

  1. Пропишіть SMART-ціль: конкретну, вимірювану (наприклад, для досягнення цілі виконувати кожного тижня певні дії), досяжну (наприклад, ви маєте план того, як саме досягти мети), реалістичну та обмежену в часі. 
  2. Сформувати квартальний, місячний та щотижневий план досягнення цілі (конкретні дії). 
  3. Покращення знань із певного предмета може бути пріоритетом та ціллю на літо. Наприклад, розкрити здібності та поглибити знання з англійської мови допоможуть Онлайн-курси з англійської від «На Урок»: авторські методики, інтерактивна домашка та найкращі в Україні викладачі здатні зробити диво.
  4. Ведіть трекер звичок: щотижня маркуйте та виконуйте дії, що приноситимуть радість (плавання, кінотеатр, посиденьки з подругами та друзями), фізичну активність, цікаве навчання. 

Досхочу відпочивати або балансувати між вивченням нового і відпочинком? Вирішувати тільки вам та ваші дитині! Але ми радимо придивитися до другого варіанту: це дасть плоди у майбутньому та допоможе досягти висот.