Події

Хочу знати! Як це відбувається? 200 запитань та відповідей про навколишній світ

«Хочу знати! Як це відбувається?» — це продовження улюбленої серії від #книголав — «Хочу знати!».

як це відбувається

Ця книга — пізнавальне і розважальне видання для дітей, яке містить більше ніж 200 запитань та відповідей про те, як влаштований світ навколо нас. У книжці чотири розділи з цікавою і неочікуваною інформацією та яскравими та кумедними ілюстраціями. Незвичний формат із пружинкою гарантує зручне використання під час проведення родинних вікторин та інших ігор. Видання рекомендовано для читання дорослими дітям.

У #книголав раніше вийшли три книжки з цієї серії: «Хочу знати! Про все на світі» Ізабель Фужер, «Хочу знати! Правда чи ні?» та «Хочу знати! Яким буде майбутнє?» Валентіна Верте.

Читаємо уривок із книги

Як телевізор показує картинку?

Зображення надходить у телевізор у вигляді коду. Телевізор приймає його

по супутниковій хвилі або завдяки кабелю. А тоді розшифровує цей код, який вмикає або вимикає маленькі кольорові цяточки на екрані, — так з’являється зображення.

Як працює DVD?

Раніше код зображення та звуки фільму записували на диск, який називався DVD. Коли диск вставляли у плеєр чи комп’ютер, програма зчитувала та розшифровувала код. Тоді на екрані з’являлося зображення, а з динаміків чувся звук. Проте зараз DVD-дисками вже майже не користуються.

Чому в холодильнику холодно?

Конструкція холодильника являє собою замкнене коло — контур, у якому рідина постійно перетворюється на газ і навпаки. Тепло холодильника нагріває рідину, перетворює її на газ і зникає. Позбавлений свого тепла, холодильник охолоджується. Коли газ знову стає холодним, він перетворюється на рідину — і все починається заново!

Як працює кондиціонер?

Кондиціонер — це як гігантський холодильник! Вода в його контурі вловлює тепло кімнати й перетворюється на газ. Усе тепло, поглинуте з кімнати, випускається надвір, і всередині стає прохолодно!

Про авторку книги

Софі де Мулленайм — французька дитяча письменниця з двадцятирічним досвідом, яка багато років співпрацює з французьким видавництвом «Éditions Larousse Jeunesse».

Софі з дитинства марила письменництвом, тож сьогодні завжди тримає під рукою блокнот, щоб записувати свої ідеї для майбутніх шедеврів. Софі активно підтримує християнські цінності та намагається вплинути на моральне виховання дітей через свої книги. Письменниця є авторкою відомих дитячих романів, ілюстрованих альбомів, оповідань, документальних фільмів та численних дитячих бестселерів, зокрема «Привида Колізею» («The Phantom of the Colosseum», «Святих таємниць» («Holy Mysteries!»), «Лева для імператора» («A Lion for the Emperor») та інших.