Події

Юридична консультація. Школярі можуть отримувати освіту під час перебування на стаціонарі

Юрист Вікторія Поліщук розповіла про нововведення в українському законодавстві щодо отримання освіти.

освіта в лікарні

Виктория Полищук13 листопада 20018 року спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України № 1232/2067 затверджено Положення про особливості організації форм здобуття загальної середньої освіти в закладах охорони здоров’я. 

Школярі, які перебувають на стаціонарі, можуть отримувати освіту в очній, дистанційній формах. Також можуть навчатись індивідуально. Форма навчання визначається в заяві батьків школярів або їх інших законних представників. Заяву можна будь-якими засобами зв’язку.

Організація освітнього процесу для учня, який за станом здоров’я не може відвідувати навчальні заняття в класі, здійснюється біля його стаціонарного лікарняного ліжка. Для учнів, умови перебування яких на стаціонарному лікуванні унеможливлюють безпосереднє спілкування з педагогічними працівниками, організація освітнього процесу здійснюється в дистанційній або індивідуальній (екстернатній) формі.

З метою створення умов для здобуття загальної середньої освіти учнями, між закладом охорони здоров’я та закладом освіти укладається письмовий договір про співпрацю, де визначаються взаємні обов’язки та відповідальність сторін. Директор закладу освіти забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за наданням освітніх послуг учням. Керівник закладу охорони здоров’я визначає працівників, відповідальних за організацію здобуття учнями загальної середньої освіти

Питання надання приміщення для класної кімнати та для перебування педагогічних працівників, розподілу учнів між класними кімнатами вирішується комісією з профілактики внутрішньолікарняних інфекцій закладу охорони здоров’я.

Освітній процес у закладі охорони здоров’я здійснюється відповідно до структури навчального року закладу освіти.

Для обліку навчальних годин та досягнень учнів вчителями заповнюється класний журнал.

Після завершення стаціонарного лікування в закладі охорони здоров’я учневі видається довідка, що містить інформацію про результати навчання (оцінювання) з кожного предмету з описом навчального матеріалу, яким оволодів учень. Довідка підписується керівником закладу освіти.

У випадку завершення здобуття певного рівня освіти учню видається документ про загальну середню освіту відповідно до законодавства.