15 простих та ефективних кроків назустріч щастю
Всі ми прагнемо до щастя, тільки у кожного це слово має своє значення. Щастя найчастіше визначається як такий стан людини, при якому вона відчуває найбільшу внутрішню задоволеність умовами свого існування, свідомість і наповненість життя, а також реалізацію своїх здібностей.
Психологи стверджують, що відчуття щастя не залежить від зовнішніх умов. Щастя — це вибір, який є у кожного з нас. Пропонуємо вашій увазі кілька способів позитивного мислення, які допоможуть зробити нас щасливішими.
- Бути вдячними. «Вдячне серце ні в чому не потребує», — говорив старець Микола Гур’янов. Навіть не вдаючись у духовні сторони цього питання, кожен з нас відчував, наскільки змінюється його настрій, коли він відчуває щиру подяку.
- Допомагати іншим людям. Хіба ви ніколи не помічали за собою, яке почуття радості з’являється, коли робиш когось щасливішим? Допомога, надана іншим людям (в тому числі і грошові кошти), безсумнівно, робить людину більш натхненною.
- Не зациклюватися на думці інших. Ні для кого не секрет: скільки людей, стільки й думок. Не варто засмучуватися, коли вас засуджують або нав’язують вам свою точку зору ваші близькі, друзі або колеги. Вислухавши їх думку, робіть так, як вважаєте за потрібне. Це ваше життя, ви його відчуваєте.
- Не будувати довгострокових планів. Часто ми заганяємо себе в кут своїми нескінченними планами на життя. Ми переоцінюємо свої сили, а коли щось не виходить, впадаємо в розпач.
- Вміти визнавати свою провину. Тут часто виникає парадоксальна річ: вміння тверезо подивитися на ситуацію як би з боку і, в разі вашої помилки, визнати провину (а не намагатися виправдовуватися) приносить відчуття спокою і полегшення.
- Вибачити себе про помилку і рухатися вперед. Не варто зациклюватися на своєму невдалому або навіть нещасний минулому, впадати у відчай. Проаналізувавши причини своїх невдач, постарайтеся уникати їх в майбутньому. Такий досвід часто виявляється більш корисним, ніж вдалий.
- Не приймати все на свій рахунок. Недовірливість сильно псує нам життя. Зрозумійте, що більшість людей, включаючи ваших друзів і колег, не думають і не обговорюють вас основну частину свого часу. Крім того, люди, які живуть з вами по сусідству, швидше за все, навіть не чули про вас і не прагнуть до цього. Як правило, успіхи і невдачі, інтерес і байдужість сторонніх вам людей не мають особисто до вас ніякого відношення.
- Цінувати щасливі моменти. Намагайтеся не забувати і цінувати щасливі моменти вашого життя. Періодично освіжайте їх у своїй пам’яті і знову дякуйте тому, хто їх послав.
- Не поспішати з висновками. Коли ми починаємо думати, що знаємо наперед все, що повинно статися в майбутньому, наша увага відключається, і ми починаємо діяти згідно з цим припущенням, як правило, хибним і порожнім. Крім цього, іноді ми вважаємо, що точно знаємо чужі думки, і знаємо, чому інші люди роблять ті чи інші дії. Не варто помилятися.
- Не перебільшувати і не драматизувати. Багато людей мають звичку перетворювати дрібні неприємності в цілі трагедії, при цьому реагуючи на них відповідним чином. Це породжує тривогу, яка, часто, нічим не обґрунтована. Не варто намагатися виглядати більш важливими за рахунок такого прийому, так як це не тільки безглуздо, але і згубно для нашого душевного комфорту.
- Уникати ярликів і стереотипів. Будьте обережні в словах, які вимовляєте. Негативні і критичні висловлювання породжують таке ж мислення. Якщо ви будете вішати ярлики і розподіляти речі по певним категоріям, ви перестанете розуміти їхнє справжнє значення, тим самим, звужуючи своє мислення до марного розміру.
- Опиратися апатії. Якщо ви спочатку націлені на невдачу, швидше за все, вона станеться. Навіщо вам це? Налаштовуйтеся на позитивний лад, знаходите можливість частіше спілкуватися з людьми-оптимістами. Шукайте позитивні межі в будь-яких, негативних або зовні небажаних для вас подіях.
- Забувати негатив. Не варто ворушити в пам’яті те, що колись спровокувало у вас негативні емоції (минулі образи, невдачі, хвороби та ін.). Чим частіше ви будете прокручувати це в розумі, тим гостріше будете сприймати негативне минуле і відчувати злість, розчарування, відчай, роблячи себе і оточуючих вас людей нещасними.
- Не вірити емоціям. Іноді те, що ви відчуваєте, є хибним показником того, що відбувається. Причиною емоцій може послужити, наприклад, голод, втома або хвороба.
- Вміти представити себе на місце іншого. Таке вміння допоможе вам у спілкуванні з людьми і зробить вас добрішими.
Щасливий той, хто відчуває себе щасливим. Дозвольте собі біти щасливим!