События

Навіщо необхідна профорієнтація?

Поняття «профорієнтація» здається зрозумілим кожному, хто знайомиться з ним навіть вперше. З назві зрозуміло, що це — орієнтація школярів на ті або інші професії. Приблизно так же трактує методична література, де профорієнтація розглядається як надання допомоги молоді у виборі професії. Отже профорієнтація – організована діяльність спеціалізованих установ, покликаних допомагати потребуючим роботи у працевлаштуванні, а підприємствам у відшуканні відповідних працівників. Робота з профорієнтаційної діяльності – є одним з пріоритетних напрямків роботи Державної служби зайнятості.  

профорієнтація

Професійна орієнтація – це надання молодому поколінню знань про різноманітні професії, про їх особливості, виховання інтересів до певної професії з урахуванням особистих здібностей. Для більш ефективного підбору професії спеціалісти центрів зайнятості за допомогою спеціалізованих тестів та індивідуальних консультацій допомагають з’ясувати професійні схильності та здібності, коло інтересів, життєві цілі та орієнтири. На семінарах та тренінгах вчать шукати вакансії з різних інформаційних джерел, писати гарне резюме, готуватися до співбесіди з потенційним роботодавцем, прискорюючи пошук роботи.

Індивідуальна розмова зі спеціалістом центру зайнятості допомагає швидше знайти нову роботу, розбираючись з труднощами з пошуку найбільш підходящої професії та роботи.

Для школярів старших класів центри зайнятості проводять цікаві профорієнтаційні заняття та екскурсії на підприємства. Діти мають змогу пройти поглиблене тестування з метою вибору майбутньої професії та навчального закладу для її отримання. Кваліфіковані фахівці проводять консультацію з молоддю та їх батьками, а також формують рекомендації щодо побудови професійної кар’єри.

профорієнтація

Доречи, всі профорієнтаційні послуги центри зайнятості надають безкоштовно, виключно за згодою осіб. Для отримання консультації фахівця з профорієнтації чи відвідування семінару чи тренінгу реєстрація в центрі зайнятості не обов’язкова.

Тож заходьте на нашу інтерактивну платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри на офіційному Інтернет-порталі Державної служби зайнятості України та проходьте он-лайн тестування: http://profi.dcz.gov.ua/

Автор: Олеся Тарасенко, заступник начальника управління в Державній службі зайнятості