Події

Книжкові новинки. Обіцянка сестер

Непрості часи  ми зараз переживаємо. Трагічні. І книгу ми обрали непросту. Глибоку. Потужну. На реальних подіях. Можливо вона допоможе знайти відповіді на важливі питання? Можливо вона стане рятівним колом, щоб відволіктись від жахіть сьогодення? А можливо вона дасть віру в майбутнє? Новинка від #книголав — «Обіцянка сестер».

Обіцянка сестер. Гізер Морріс

Обіцянка сестер

Нашу увагу спершу привернула обкладинка книги. Десь ми схожу вже бачили. «Татуювальник Аушвіцу» — книга, авторкою якої також є Гізер Морріс. «Татуювальник» вразив своєю драматичною чесністю та міцно закарбувався у пам`яті, як одна з найглибокіших книг. Тому сумнівів щодо «Сестер» не було.

Звичайна родина. Звичайні сестрички. Семирічна хазяйновита дівчинка-вогонь Цібі, п`ятирічна мрійлива Магда, трирічна непосидюча Ліві. Вони дали обіцянку своєму татові, який готувався до серйозної операції, що ні за яких обставин не залишать одна одну.

Батька не стало. А сестри вирішили дотримуватися даної обіцянки. Росли з мамою та дідусем, підтримуючи одна одну. Та пішли чутки, що нацисти забирають молодих євреїв працювати. Виривали з корінням з рідної землі, грубо поводились, вивозили невідомо куди. Не залишаючи вибору єврейським родинам. Непрості часи вони переживали. Трагічні.

В книзі зібрані документи, а також фотокартки. Ось сестри втрьох в ошатних сукнях, зовсім маленькі, ще не знають, що попереду у них Аушвіц та Біркенау. А ось фото з їхніми номерами на руці в таборі смерті. Дивишся на ці світлини і забуваєш дихати…

Обіцянка сестер

Це той випадок, коли авторський текст дивним чином переплітається з новинами по телебаченню, коли порожнеча у грудях, яка була розміром з Україну, зростає в західному напрямку, коли здається, що витримати все немає сил, і коли точно знаєш, що витримаєш. Книга «Обіцянка сестер» про надію. Надію на перемогу життя над смертю.