Події

26 лютого відбудеться конференція ”Дитинство без насильства”

Конференція ”Дитинство без насильства: pоль працівників медичної сфери у системі виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми та підлітками” 

дитинство без насильства

Дата проведення: 26 лютого 2018 року

Час проведення: 10.00 – 11.30 год

Місце проведення:  IQ Business Center (м. Київ, вул. Болсуновська, 13-15)

З 26 лютого по 1 березня 2018 року у м.Києві пройде другий етап проекту «Дитинство без насильства: pоль працівників медичної сфери у системі виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми та підлітками».

Уповноважений Президента України з прав дитини, Міжнародний центр розвитку і лідерства та Міністерство охорони здоров’я запрошують представників ЗМІ до участі в  прес-брифінгу з нагоди початку другого етапу проекту. Прес-брифінг відбудеться 26 лютого, 10.00–11.30 год. в IQ Business Center (м. Київ, вул. Болсуновська, 13-15)

Головні спікери:

 • Уляна Супрун, MD — в.о. Міністра охорони здоров‘я України
 • Микола Кулеба — Уповноважений Президента України з прав дитини
 • Костянтин Бушуєв — Заступник Голови Національної поліції України
 • Заступник Міністра соціальної політики (уточнюється спікер)
 • Пік Каспар — Представник Фонду народонаселення ООН в Україні
 • Наїра Аветісян — Керівник Програми Захисту Дітей ЮНІСЕФ
 • Сергій Завадський — Обраний Губернатор дистрикту Ротарі Інтернешнл в Україні та Білорусі, Установчий Президент Ротарі клубу Київ-Сіті
 • Едвард Діксон — Міжнародний директор, Loads of love, humanitarian aid & mission society
 • Дар’я Бондаренко — Програмний директор МГО “Міжнародний центр розвитку і лідерства”

Запрошені американські експерти:

 • Вінсент Палуччі (Vincent J. Palusci) — професор педіатрії Школи медицини Нью-Йоркського університету (NYU School of Medicine), Нью-Йорк, США. Сертифікований головний педіатр з питань насильства над дітьми центру захисту дітей лікарні міста Бельвю (Bellevue Hospital Frances L. Loeb Child Protection Center). Очолює комітет захисту дітей лікарень штату Нью-Йорк.
 • Лорі Фрезієр (Lori Frasier) — професор педіатрії  в Пенсильванській державній медичній школі (Penn State Hershey School of Medicinе), начальник відділу педіатрії з дитячих адикцій у Пенсильванській державній дитячій лікарні (Penn State Hershey Children’s Hospital).

Вхід за редакційними посвідченнями та попередньою реєстрацією на онлайн -формі.

Акредитація представників ЗМІ до 18:00, 25 лютого 2018 року за онлайн-формою.

Контактна особа: Олена, тел. +38 063 788 97 74

Місце проведення

Дитинство без насильства

Інформаційна довідка:

Згідно досліджень Ради Європи, кожна п’ята українська дитина — зазнає різних форм сексуального насильства (від розбещення до зґвалтування). Кожна третя дитина стає жертвою фізичного насильства, а кожна друга — психологічного.

Насильство над дитиною спричиняє значні проблеми у  розвитку її мозку та нервової системи. Це викликає соціальні, емоційні та поведінкові проблеми, фізичні травми, порушення психічного стану, репродуктивної системи. Діти-жертви більш схильні до паління, вживання алкоголю та наркотичних речовин, захворювання на діабет, рак, ВІЛ та виникнення інсульту. Вони в зоні ризику ранніх вагітностей, депресій, неконтрольованої агресії та суїциду. Насильство травмує дитину на все життя, закріплює у неї переконання, що лише силою вона може відстояти свою точку зору. Породжує у свідомості відчуття неповноцінності, створює загрозу для її успішного майбутнього та довірливих відносин з людьми. Насильство негативно впливає на здоров’я та процвітання нації, спричиняє суттєві економічні витрати для всієї країни.

Часто першими, хто бачить дитину-жертву насильства, є медичні працівники. Під час звичайного огляду вони можуть зафіксувати прикмети насильства, непомітні для колег з інших сфер (наприклад, вчителів). У всьому світі насильство та недбале ставлення до дитини визнано медичною проблемою. Тому Всесвітня організація з охорони здоров’я розробила у 2016 році Глобальний план дій щодо посилення ролі медичних працівників у подоланні насильства над дітьми.

Україна долучилася до реалізації цього плану. Протягом 2018 року в нашій країні реалізується проект «Дитинство без насильства: pоль працівників медичної сфери у системі виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми та підлітками». До захисту дітей від насильства активно залучаються медичні працівники.

Протягом першого етапу (лютий 2018 року) був проведений відбір 25 медичних працівників для навчання та подальшої роботи у проекті.

В рамках другого етапу (26.02-27.02.2018 року) пройде конференція «Дитинство без насильства: роль працівників медичної сфери у системі виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми та підлітками» за участі українських та міжнародних експертів, а протягом 28.02-01.03.2018 року відбудеться навчання тренерів – медичних працівників, які стануть агентами змін у системі охорони здоров’я та захисту прав дітей. Навчання проводитимуть досвідчені американські експерти:

 • Вінсент Палуччі (Vincent J. Palusci) — професор педіатрії Школи медицини Нью-Йоркського університету (NYU School of Medicine), Нью-Йорк, США. Сертифікований головний педіатр з питань насильства над дітьми центру захисту дітей лікарні міста Бельвю (Bellevue Hospital Frances L. Loeb Child Protection Center). Очолює комітет захисту дітей лікарень штату Нью-Йорк.
 • Лорі Фрезієр (Lori Frasier) — професор педіатрії  в Пенсильванській державній медичній школі (Penn State Hershey School of Medicinе), начальник відділу педіатрії з дитячих адикцій у Пенсильванській державній дитячій лікарні (Penn State Hershey Children’s Hospital).

В рамках третього етапу проекту протягом 2018 року медики-тренери проводитимуть навчання в регіонах для медичних працівників свого регіону з теми виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми.

Детальніше про проект та конференцію: http://bit.ly/2FhRUgq, http://bit.ly/2BF52N0

 

 

Організатори проекту:

Офіс Уповноваженого Президента України з прав дитини

Міжнародна громадська організація

«Міжнародний центр розвитку і лідерства»

 

Партнери:

Міністерство охорони здоров’я України

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба

 

За підтримки:

Посольства Великої Британії в Україні

Фонду народонаселення ООН в Україні

Institute for Human Services (Огайо, США)

Міжнародного фонду «Відродження»

ЮНІСЕФ

Ротарі в Україні

Loads of love, humanitarian aid & mission society