События

Адреналін і розкриття шийки матки

Розкриття шийки не завжди говорить про початок пологів. У деяких жінок шийка може бути розкрита на 1-2 сантиметри задовго до того, як з’являються інші ознаки пологів. За розкриттям шийки також не можна сказати, коли саме почнуться пологи. Навіть якщо шийка закрита, пологи можуть початися вже через кілька годин. Все індивідуально, кожен організм унікальний, навіть у однієї жінки перші, другі, треті і наступні пологи можуть сильно відрізнятися.

розкриття шийки матки

Розкриття шийки матки

Стадія розкриття шийки, як правило, найдовша в пологах. Те, як розкривається шийка, прямо пов’язане з виробленням окситоцину — «гормону кохання», відповідального за скорочення матки. Окситоцин працює — йдуть перейми. Під час перейм шийка починає поступово стоншуватися та зменшуватися. На цій стадії пологів жінка найбільше потребує самоти: в спокійній обстановці рівень окситоцину буде рости, а перейми — посилюватися. Якщо в приміщенні, де знаходиться породілля, включене яскраве світло, холодно, ходять якісь люди — почне виділятися адреналін. Чим більше адреналіну, тим менше стає окситоцину — і перейми стають менш регулярними, менш сильними або можуть зовсім затихнути. Недарма тварини під час пологів воліють переміститися в безпечне місце.

У жінки під час пологів відбувається те ж саме: в цей час активні ті частини мозку, що відповідають за виділення гормонів і розпізнавання небезпеки, і вона не в силах розрізнити реальну загрозу від уявної. Часто трапляється ситуація, коли породіллю привозять до пологового будинку, а родова діяльність затихає або припиняється зовсім. У пологовому будинку їй необхідно заповнювати папери, спілкуватися з персоналом, піддаватися огляду, перебуваючи при цьому в незнайомому місці серед сторонніх людей. Рівень адреналіну зростає, перейми можуть сповільнитися або зупинитися. Як правило, в цьому випадку жінці вирішують проводити стимуляцію. 

ЦЕ ТАКОЖ ЦІКАВО: ЧТО ПОДАРИТЬ БЕРЕМЕННОЙ

На розкриття шийки також можуть вплинути розташування дитини в матці, хронічні гормональні проблеми і невдалий травмуючий досвід. Але все не безнадійно, і завжди можна знайти спосіб впоратися з поточною ситуацією. Головне, щоб поряд знаходився лікар, якому ви довіряєте. Легких пологів!