Події

Біль під час пологів: як її полегшити

Багато майбутніх мам найбільше бояться болю під час пологів. Особливо, якщо подруги ділилися своїми емоціями, а вразлива вагітна вбирала їх, як губка. Але насправді є кілька способів полегшити біль під час пологів, не вдаючись до допомоги анестезії.

курсы для беременных

БІЛЬ ПІД ЧАС ПОЛОГІВ

По-перше, важливо запам’ятати, що пологи — це фізіологічний процес. Тому біль передбачена природою. І цією ж природою включається антибольова система організму. Вона блокує надмірні больові імпульси, а в кров викидаються ендорфіни, які зменшують біль. Також безпосередньо перед пологами знижується чутливість матки, підвищуючи больовий поріг.

Якщо ж мама дуже нервує під час пологів, в кров викидаються гормони стресу. Вони викликають спазми судин, напругу в м’язах.

Тому очікування і страх болю призводять до неприємних відчуттів.

Для того щоб налаштуватися на пологи, можна почитати спеціальну літературу, зрозуміти, що на вас чекає на кожному етапі. І не тільки вас! Малюкові теж дуже непросто. Пологи — це ваша спільна з ним робота. І в ваших силах допомогти і дитині, і собі.

ЯК ПОЛЕГШИТИ БІЛЬ ПІД ЧАС ПОЛОГІВ

ДИХАННЯ

Цю практику краще освоїти до пологів. Займіть зручне положення і зосередьтеся на своєму диханні. Вдихаючи і видихаючи повітря, розслабляйте і напружуйте м’язи. Під час пологів між переймами ви зможете так заспокоїтися і трохи розслабитися. І якщо спочатку важливо глибоко вдихати і повільно видихати, то під час інтенсивних схваток, можна дихати часто і поверхнево.

МАСАЖ

Масаж стимулює нервові закінчення і посилає імпульси в головний мозок. Ці імпульси поширюються швидше ніж больові сигнали, тому допомагають блокувати біль. Масажувати необхідно поперекову область, натискаючи на ямочки над сідницями і розтираючи круговими рухами поперек. Ще одна точка знеболювання знаходиться на перетині кісток великого і вказівного пальців рук. Масажуйте ці точки і біль зменшиться.

ЗРУЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ

Якщо немає протипоказань, то можна рухатися під час схваток: ходити, спиратися на спинку ліжка, стрибати на м’ячику … Рухова активність не тільки допомагає зменшити біль, а ще й сприяє просуванню дитини по родових шляхах.

ЦЕ ТЕЖ ЦІКАВО: ВИПИСКА НОВОНАРОДЖЕНОГО З ПОЛОГОВОГО БУДИНКУ НАВЕСНІ: СПИСОК РЕЧЕЙ

Пологи можуть бути більш болючими в декількох випадках:

  • У жінки були хворобливі місячні
  • Малюк великий
  • Перші пологи, затяжні
  • Передчасні пологи, коли організм не повністю до них підготувався
  • Стимуляція пологів.

Звичайно, зараз є можливість скористатися методом епідуральної або спінальної анестезії. І при правильному застосуванні ризики і для малюка, і для мами мінімальні, оскільки діюча речовина надходить в організм породіллі дуже маленькими дозами. Вибір за вами, ваш організм точно підкаже, як діяти, адже пологи — це природно!