Події

Що таке післяпологове відновлення

Що таке післяпологове відновлення? Поки жінка вагітна, вона всім цікава. Вагітність вивчають, лікарі відповідають на всі скарги, а близькі та родичі більш уважні до майбутньої мами.

молода мама

Але як тільки жінка народила, то стає нікому не потрібна. Вона щомісяця носить дитину в поліклініку, консультується з різними лікарями з найменшого приводу. Шукає найкращих педіатрів та спеціалістів для немовляти й це чудово, але дуже часто на своє здоров’я в жінки немає ні часу, ні грошей, ні бажання. А також елементарного інформування та розуміння важливості турботи про себе.

Що таке післяпологове відновлення

Чи помітили ви, що коли говорять про появу дитини, то говорять тільки про дитину? І ніколи про маму.

Повністю відсутня культура психоемоційного та фізичного відновлення молодої мамиНіхто не готується до післяпологової реабілітації душі й тіла. Вся інформація про післяпологовий процес стосуються тільки виділень і фігури жінки.

Але ж пологи — це колосальний стрес. Всі системи організму, від репродуктивної до опорно-рухової систем, переживають велике навантаження. Ще й додатково серйозні психоемоційні процеси. Особливо важливі в цьому процесі перші 40 днів (1.5 місяці) після пологів. У ці дні варто особливо дбайливо до себе поставитися.

Це час, коли жінці необхідно більше спокою, більше допомоги в побутовому плані, більше турботи про неї саму.

Отже, що ж таке післяпологове відновлення жінки?

Післяпологове відновлення жінки — це комплекс процесів в організмі, які відбуваються протягом післяпологового періоду та комплекс методів по якісному відновленню.

Що робити молодій мамі

Що ж бажано робити чи не робити жінці після пологів, щоб досягти максимально якісного відновлення, зберегти здоров’я фізичне та емоційне?

  1. Підв’язувати живіт ще в пологовому будинку (при звичайних пологах). Підійде довгий шарф чи ребозо.
  2. По поверненню додому не вставати відразу до хатніх справ, дозволити собі перші 40 днів (1.5 місяці), а то і кілька місяців відновлення — це значить полегшеного і практично постільного режиму. Добре, коли є помічники й ті, хто про вас піклуються. Більше відпочивати, намагатися висипатися за всяку ціну. Навіть якщо страждає порядок в домі.
  3. Багато рясного і теплого пиття — не для кількості молока, а для здоров’я мами.
  4. Знаходити час вчасно поїсти — це так важливо! Не перекусити на бігу, а поїсти, повноцінно, гарячі страви і хоча б три рази в день, а краще невеликими порціями, але частіше. Більше кашок і супчиків. Для того, щоб мама відновилася швидше.
  5. Проживати емоції, які викликані пологами, особливо якщо пологи пройшли не зовсім так, як хотілося. Це називається — закриття пологів. Можна зробити це з фахівцем — психологом, доулою, акушеркою, або хоча б виговоритися і виплакатися кращій подрузі за чашкою чаю, а якщо ваш чоловік готовий вислухати вас, то і йому.
  6. Не поспішати відразу в тренажерний зал, не сідати на сувору дієту, особливо відразу після пологів. Займатися фігурою краще після 3 місяців малюка.
  7. Отримувати більше позитивних емоцій, відійти від будь-яких проблем — це обов’язкові компоненти відновлення.
  8. Не чекайте поки ваш організм волатиме про допомогу хворобами. Залиште це прибирання, відійдіть від плити й допоможіть собі відновитися.
  9. Просіть про допомогу близьких — це не соромно!

З турботою про тебе!

Лада

Команда спеціалістів громадської організації «Клуб підтримки вагітності та материнства Лада».