Події

Планування дня мами, яка годує грудним молоком

Чи може бути хоч якесь планування дня з немовлям, яке знаходиться на грудному вигодовуванні? Які ж плани, якщо дитина весь час біля грудей?
грудне вигодовування

Визначимо пріоритети мами, яка годує.

З появою малюка життя зміниться — це факт. Доведеться знаходити нові способи вибудовування свого дня. Потрібно зробити найважливіше, а також відпочити мамі.

Ти не зможеш встигати робити все, що заплановано — це нормально. Просто прийми та погодься з тим фактом. Дитина потребуватиме багато часу та сил. Не потрібно виконувати завдання понаднормово та через силу та втому. Ти й так чудова мама.

Пріоритети мами, яка годує грудним молоком


Пріоритети для мами, яка годує грудьми:

 1. Потреби новонародженого: годування, перевдягання, сон, тілесний контакт (ручки або в слінг), заспокоєння.
 2. Потреби мами: вчасно поїсти гарячу та смачну їжу, вчасно відвідати туалет, полежати кілька разів впродовж дня, по 20 хв, з книжкою, з серіалом, тощо, комфортно та достатньо довго спати вночі, звертати увагу на свій настрій та здоров’я.
 3. Проявити любов до свого партнера (чоловіка, бойфренда…): обійняти, потримати за руку, подивитися в очі та посміхнутися, подякувати за допомогу, любов та турботу.
 4. Приготувати їжу, зробити запаси, щоб можна було швидко щось приготувати, підігріти, поставити прання, дістати прання (не обов’язково прасувати дитячі речі).
 5. Нетермінові потреби немовля: прогулянка, гімнастика, купання, тощо.
 6. Нетермінові потреби мами, яка годує грудьми: хобі, спілкування з друзями, гості, соціальні мережі, спорт, тощо.
 7. Прибирання, в ідеалі ввімкнути робот пилосмок, ввімкнути посудомийку (якщо спец техніки немає, розподіли обов’язки з партнером чи родичами). Робота, тощо.

  Є імовірність, що до кінця списку можна не дійти — не біда. Головне, зроби перші два-три пункти.

  Машину спочатку заправляємо паливом, потім їдемо. Так і з організмом — насичуємо його ресурсом, тоді й беремося за іншу роботу.

  Ще одна порада, спробуй суміщати справи, наприклад, багато чого можна робити з дитиною в слінгу. Чи, якщо хочеш відпочити та поніжитися в ванні, можна взяти з собою малюка.
Катерина СавченкоАвторка матеріалу — Катерина Савченко, консультантка з грудного вигодовування громадської організації «Клуб підтримки вагітності та материнства Лада».