Випадає волосся після пологів: що робити
Сильно випадає волосся після пологів? В чому причина та як розв’язати це питання й повернути красу мамі?
Випадає волосся після пологів
Через 3-4 місяці після пологів починає випадати волосся, і на їхньому місці з’являються волоски або легкий пушок. Деякі починають боятися облисіння і навіть звинувачують в цьому дитину і годування грудьми. Але не варто переживати.
Під час вагітності рівень гормону естрогену вище звичайного, що робить волосся більш густим, ніж зазвичай.
Після пологів рівень гормону падає і волосся переходить у звичний режим випадіння і зростання.
У нас на голові близько 100-150 тисяч волосся, і випадання 100-150 волосинок в день абсолютно нормально. Якщо у вас випало до 30% волосся після пологів — це абсолютно нормально. Цей процес закінчується протягом 6-12 місяців.
Причини випадіння волосся
Що ще може впливати на процес через мірного (коли випадає волосся, з’являються незвичні залисини) випадіння волосся після пологів?
1. Стреси й емоційне напруження.
Після пологів жінки часто тривожаться, погано сплять, переживають.
Це позначається і на здоров’ї та на красі. Щоб не втрачати волосся через переживання, спробуйте більше відпочивати.
Також ви можете звернутися до лікаря, який може призначити вам заспокійливі засоби у разі необхідності.
Якщо ви годуєте дитину грудьми перевірити сумісність призначених лікарських засобів з грудним вигодовуванням і підібрати відповідні ліки разом з лікарем можна на сайті e-lactancia.org
Якщо лікар наполягає на тому, що для призначення препарату необхідно завершити грудне вигодовування, рекомендуємо звернутись до іншого лікаря задля отримання альтернативної думки.
2. Анемія. Вона теж призводить до рясного випадіння волосся. Якщо вам поставили такий діагноз, приймайте залізовмісні препарати. За призначенням сходіть до терапевта.
3. Авітаміноз — це нестача вітамінів і мінералів. Він теж позначається на здоров’ї.
Часто в жінок виникає бажання швидше привести себе «в форму», або дотримуватися жорстокої дієти.
Але це не йде на користь. Щоб уникнути авітамінозу, повноцінно харчуйтеся, перевіряйте дефіцити й за необхідності приймайте вітаміни (про них дізнайтеся у свого гінеколога, терапевта або дієтолога).
4. Поганий кровообіг в шкірі голови може порушуватися живлення волосся. Щоб цього уникнути, робіть масаж з м’якою щіткою або натуральним гребенем.
Ще дуже корисно і приємно арома розчісування з використанням ефірних олій.
5. Хвороби шкіри голови теж призводять до облисіння. У цьому випадку необхідно звернутися до дерматолога або трихолога і лікувати основне захворювання за рекомендаціями фахівців.
6. Захворювання ендокринної системи. Гормональні збої, підвищення рівня тестостерону та деякі інші проблеми можуть привести до облисіння. Особливо якщо є проблеми з вагою, сном, і депресивними настроями.
Можна звернутися до сімейного лікаря або ендокринолога, і у разі необхідності він призначить необхідні аналізи й відповідне лікування.
Якщо ви маєте запитання щодо відновлення після пологів, емоційний стан або грудне вигодовування, догляд за дитиною та налагодження сну, дзвоніть на Гарячу лінію підтримки батьків після пологів від ГО «КПВМ «Лада».
0 800 500 313
Пн — пн, з 9.00 — 19.00.
Сб, 9.00 — 16.00.
Безоплатно з усіх мобільних операторів в Україні.
Матеріал підготувала: Дар’я Непша, консультантка з грудного вигодовування, авторка ГО «КПВМ Лада».
-
Нина
-
Наталья Графская
-
Юлия Петренко
-
Инна Гавриленко
-
Анна Манько
-
Карина
-
Люба Миронова
-
Инна Гавриленко