Події

Чому для мами корисно бути егоїсткою?

Для початку потрібно зрозуміти головне: егоїзм – основа людської природи, а не образливе слово, яким ми всі звикли дорікати один одному.

егоїзм мами

Спершу визначимося з поняттями. Егоїзм – від латинського еgo або «я» – це поведінка, яка визначається думкою про власну корисність, коли індивід ставить свої інтереси вище інтересів інших. Тут щось суперечить моралі? Нічого. Кожну природну дію ми здійснюємо собі на користь і собі в задоволення: спимо, їмо, п’ємо, спілкуємося з друзями й т. д.

І якщо ви не нав’язуєте нікому своєї думки, не робите нічого чужим коштом, не вимагаєте від людей якихось дій, нікого не принижуєте заради власних здобутків, то ваш егоїзм цілком здоровий.

Коли жінка стає мамою, робить багато справ і віддає всю свою енергію дитині, чоловіку, батькам і всім хто потребує уваги й турботи, вона просто може “вигоріти”.

Я вважаю, що мамам надважливо мати здоровий егоїзм і думати в першу чергу про себе. Адже коли мама задоволена собою, життям, то в неї виробляється гормон дофамін – гормон задоволення. Він підіймає настрій і дає енергію, для того, щоб могти доглядати за дитиною, мати хороший настрій для спілкування з чоловіком чи іншими людьми, робити роботу з радістю, а не в пригніченому стані.

Люди дуже часто доглядають за своїми улюбленцями, годують їх, водять до ветеринара, дотримуються приписаного лікування, та коли діло доходить до самої людини, вона чомусь знецінює ці всі вимоги до себе і нехтує ними.

Здоровий егоїзм мами

Здоровий егоїзм – це вміння не тільки розставляти пріоритети, а й відмовлятися від того, що не приносить радість. Від того, що не надихає, дратує, викликає сум.

Спробуйте:

  • не забувати відвідувати лікарів, навіть для профілактики, щоб підтримувати своє здоров’я;
  • розслаблятися, тут вже в кожного свої можуть бути методи розслаблення: почитати книгу, сходити з подругами на посиденьки, сходити в SPA салон чи на інші косметичні послуги, де зможете отримати турботу про себе і своє тіло, займатися йогою чи медитаціями;
  • не бути у всьому ідеальною, а просто прийняти той факт що ви втомились і хочете відпочити. Дозвольте собі не прибирати кожного дня, не мити посуд, не прати чи не прасувати;
  • при нагоді, залишати дитину (дітей) чоловіку чи бабусям/дідусям, щоб мати декілька годин на себе. Навіть якщо вам просто захотілось побути наодинці, в тиші й нічого не робити – це теж є корисним і нормальним;
  • менше спілкуватись або і навіть взагалі припинити спілкування з людьми, які накладають на вас негативні емоції чи думки, це аж ніяк не покращить ваш стан;
  • виписати всі негативні моменти за останній час і провести день, повністю їх виключивши. Складіть план майбутніх справ. Мінімум 60% з них мають бути підпорядковані лише вашим інтересам. Викресліть все, що створює вам дискомфорт.

Здоровий егоїзм – це внутрішня свобода і любов до себе. Людина, яка вміє себе любити, зможе з легкістю надати цю любов іншим.

В червні цього року розпочне свою роботу Гаряча лінія підтримки батьків після пологів, розроблена командою спеціалісток ГО «КПВМ «Лада».

Цей проєкт організований у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадського суспільства в Україні», що впроваджується Isar Ednannia за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

Авторка: Марина Савчак, мама синочка, якому 1 рік і 8 місяців, ГО «КПВМ «Лада»