Події

Прикмети та забобони про дітей

Прикмети та забобони оточують нас на кожному кроці. Число тринадцять можна розгледіти в номерах машин і будинків, квитках на потяги і літаки. А чорні котики взагалі бігають де і коли їм здумається. 

Прикмети про дітей

Прикмети про дітей

Та чи не найбільша кількість прикмет і забобонів пов’язані з вагітністю, пологами і малими дітьми. В них буквально розписано по кроках, що робити і як. Так би мовити, на всі випадки життя. Вагітним, наприклад, не можна в’язати, шити чи вишивати — інакше дитя буде обвите пуповиною. Говорять, що якщо маля народиться ніжками вперед, то буде наділене магічними здібностями. При виборі імені треба користуватися цілим рядом правил, адже, як корабель назвеш, так і він і попливе. Є прикмети пов’язанні з купанням і хрещенням, і ще одна порада, що йде з давніх давен, не можна сміятися і веселитися на ніч, бо дитина погано спатиме.

Батьки бажають своїй дитині тільки найкращої долі, тому в такому різноманітні забобонів, які можуть негативно вплинути на малюка, навіть найбільші скептики плюють через плече і поливають дитину свяченою водою після гостей. 

А що про все це скажуть наші мами-експерти? Яких прикмет і забобонів дотримуються вони і чи взагалі дотримуються?

Що говорять мами

Катерина Петрова говорить, що в забобони не вірить, але через важку енергетику різних людей, дитину до хрещення нікому не показувала.

Лібенко Наталія чула про, те що треба надягати шпильку діткам від дурного ока, але робити так побоялась, бо шпилька все таки річ небезпечна. Але каже, що серед знайомих є ті, хто цього забобону притримується і він діє. 

Мама-експерт Олена безпомилково визначає стать майбутньої дитини по формі животика вагітної, а також притримується кількох загальновідомих прикмет. Наприклад, не виносити сміття ввечері, а під час вагітності не підстригала волосся.

Що вважають лікарі

Лікарі-психоаналітики вважають, що забобони — це простий спосіб людини спрогнозувати майбутнє або пояснити минуле. Помилково сподіватися, що в епоху стрімкого розвитку науки і техніки забобони зникнуть і люди стануть більш раціональними.

Більшість цих дивних настанов мають під собою цілком реальне пояснення. Наприклад, розсипана сіль до сварки. Дійсно у давнину це цілком могло викликати суперечки в сім’ї, оскільки сіль вважалась недешевим задоволенням. Інший забобон стосовно розбитого дзеркала. Людину, що розіб’є дзеркало, спіткає сім років нещасть. У давнину дзеркала були тільки у панів. І за розбите дзеркало доводилося сім років працювати безкоштовно.

Прикмети — це найпростіший спосіб пояснити невдачі і негаразди, що спіткають нас по життю. З часом з’являються нові забобони, а старі забувають і стають не актуальними. Свої забобони є у людей різних професій: медиків, льотчиків, моряків, спортсменів. А ще є індивідуальні прикмети — щасливі туфлі або нещасливе пальто. Вони – спосіб підготувати і захистити себе від нещасть, які можуть статися. Як говорять «сподівайся на краще, готуйся до гіршого».

Якщо вже й вірити в прикмети і забобони, то найкраще шукати такі, які несуть щось хороше.

Взагалі, чим більше ви вірити в прикмети і забобони, тим більше вони збуваються. Про матеріальність думок говорять спеціалісти, тому бажати і вірити краще в позитивні моменти. Переважна більшість різного роду коучів і тренерів рекомендують створювати карти бажань, і тримати їх при собі або вивішувати на видному місці, тим самим стимулювати космос допомагати здійснювати ваші бажання і досягати поставлених цілей.

Вірити в прикмети чи ні — особистий вибір кожного. Головне, щоб це не приносило дискомфорт ні вам, ні вашому оточенню, і не заважало отримувати від життя задоволення.

Тетяна Бучака

 

Тетяна Бучака