Події

Як правильно вводити прикорм дитині: поради для молодих батьків

Як почати вводити прикорм своєму малюку? В період годування дитини до 6 місяців батьки поступово починають знайомити крихітку з новою їжею. 

как вводить прикорм

Важливо пам’ятати, що введення прикорму повинно проводитися поступово та ретельно. Рекомендується отримати консультацію педіатра стосовно прикорму, перш ніж робити будь-які зміни у харчуванні вашої дитини.

Починати варто з невеликих кількостей нової їжі — пів чайної ложечки в першій половині дня стане стартовою порцією. Після цього малюка догодовують молочком.

Зазвичай, якщо малюк пагано набирає вагу, лікарі радять починати прикорм з безглютенових каш (наприклад, кукурудзяної або гречаної). Обов`язково потрібно подрібнити зварену крупу, щоб малюк зміг її ковтати. Або краще купити спеціальні дитячі кашки на перший час. Можна додати в кашу звичне для малюка грудне молочко.

Якщо малюк добре набирає вагу, можна розпочати прикорм з овочевих пюре. Зазвичай обирають нейтральні овочі, які не викликають алергію. Це кабачок, броколі чи цвітна капуста.

За тиждень порція прикорму поступово збільшується, і вже за тиждень можна замінити овочевим пюре чи кашкою одне годування. Пясля цього можна починати знайомити дитину ще з якимись одним новим продуктом. Введення в меню малюка одного нового продукту допоможе матусі відслідкувати реакцію організму дитини на продукт. І у разі, якщо дитина не сприймає його чи зявилася алергія, від введення продукту потрібно відмовитися. 

Схему введення прикорму може допомогти скласти сімейний лікар. 

Крім того, важливо запам’ятати, що кожен маленький організм унікальний, тому певний графік введення прикорму може підходити одній дитині, але не підходити іншій. Тому не варто рівнятися на сусідських дітох. Не переживайте, якщо ваш малюк не приймає певний продукт – можливо, він просто не готовий до нього чи полюбляє щось інше.

Отже, важливо слідувати рекомендаціям фахівців і дотримуватися розумного підходу до введення прикорму у дієту вашої дитини. Пам’ятайте, що ваше дитя потребує вашої любові та підтримки у цьому важливому етапі його розвитку.